Angular gelen API verisi saymak

Backend tarafında ne kullanıyorsunuz? Ek olarak biraz daha açıklamanız gerek, kaç edet veri derken ne demek istiyorsunuz?

Backend tarafında ne kullanıyorsunuz? Ek olarak biraz daha açıklamanız gerek, kaç edet veri derken ne demek istiyorsunuz?

Angular'a bir film apisi yolluyorum ve arama yapıldığında herhangi bir veri gelmezse aradığınız film bulunamadı tarzı bir yazı çıkarmak istiyorum. Eğer film yoksa film bulunamadı yaz dediğim zaman olmuyor o veriyi hala var sayıyor o yüzden film == 0 ise film bulunamadı yazmak istiyorum herhangi bir backend kullanmıyorum frontend kısmında çalışıyorum.

API tarafında veri bulunamaz ise 404 tarzı request status code döndürülmesi gerekir, yüksek ihtimal fake ya da herkese açık bir API kayanığına istekte bulunuyorsunuz. Bunu client tarafında basit bir sorgu ile çözebilirsiniz, fakat hangi req temelini kullanıdğınız bilmiyorum. Axios ya da Fetch için dökümanlar inceleyerek nasıl çözebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Axios için şu şekilde kontrol sağlayabilirsin.

JavaScript:
axios.get('https://apiv2.filmler.com/techno/Danny')
  .then((resp) => {
    console.log(resp.data);
    if(resp.data == null) //bu noktada API "" ya da null döndürebilir, bunu kullandığınız API göre şekillendirmelisiniz.
    {
         console.log('Film Bulunamadı!')
         console.log(resp.status);
    }
  });

API tarafında veri bulunamaz ise 404 tarzı request status code döndürülmesi gerekir, yüksek ihtimal fake ya da herkese açık bir API kayanığına istekte bulunuyorsunuz. Bunu Client tarafında basit bir sorgu ile çözebilirsiniz, fakat hangi req temelini kullanıdğınız bilmiyorum. Axios ya da fetch için dokümanlar inceleyerek nasıl çözebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

axios için şu şekilde kontrol sağlayabilirsin.

JavaScript:
axios.get('https://apiv2.filmler.com/techno/Danny')
.then((resp) => {
console.log(resp.data);
if(resp.data == null) //bu noktada API "" ya da null döndürebilir, bunu kullandığınız API göre şekillendirmelisiniz.
{
console.log('Film Bulunamadı!')
console.log(resp.status);
}
});

Yardımınınız için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı