Ani aşırı hız düşüşü

Bretouc

Kilopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İnternet hızım aniden düştü, öncesinde modemimin üzerinde "INTERNET" ışığı söndü. Geldikten sonra hız değerlerimin yavaşladığını hissettim. Hız testi yapmaya çalıştım fakat sayfalar çok yavaş yüklendiğinden yapamadım. Telefonumdan hız testi yaptığımda ise sonuçlar;

Ping - 15ms
Jitter -153ms
Loss - 0%
Download - 0.04Mbps
Upload - 0.01Mbps

Normal değerlerim;

Ping - 5ms
Jitter - 0ms
Loss - %0
Download - 25Mbps
Upload - 3Mbps

Arıza kaydı bırakacağım fakat öncesinde öneriniz var mı diye konu açtım. Yani arıza kaydı bırakmamı önermeyin zaten bırakacağım. Ayrıca günlük kopmalar yaşıyorum. Bu sefer ise "DSL" ışığı sönüyor ve modem kendine reset atıyor. Arayüzüm şu şekilde;

sorun.png

Değerleriniz normal değil. Müşteri hizmetleri ile görüşün güncelleme gerekiyor ise onlar oradan hallederler tabii anlayan birine denk gelme ihtimaliniz biraz düşük ama siz yine de söyleyin. SNR ve Güç değerleri düşük. Güç yine idare eder seviyeler de ama SNR epey bir düşük. Bir de hat zayıflaması 0 diyor, şaşırtıcı. Ani bağlantı kopması hakkında şikayetinizi de belirtin. Ama siz yine de isterseniz modemi tamamen kapatıp, fişten çekin klasik yöntem olarak. Daha sonra modemi fişe takın ve sıfırlama işlemini uygulayın, aynı tablo ile karşılaşıyorsanız, müşteri hizmetlerini aradığınız da bu yöntemi denediğinizi de belirtin.

Aradım, faturamı ödedim. Çok komik ki ulaşilabilir hız 12ye düştü ama ben 18 alıyorum. 25Mbps lik paketten 16-18Mbps alıyorum. Eskiden 35Mbps destekleyen altyapı şimdi 12 olmuş. Ama hala sorunun benden kaynaklı olduğunda ısrarcılar. 16 derler 13 alırız. Ben ise 12lik alt yapıdan 18 alıyorum. Bu nasıl oluyor? Yani nasıl ben ulaşılabilir hızdan yüksek değer alıyorum? Sorun nasıl hala bende anlamadım..

Eski doğru değerler

xddddddd.png

Yeni hatalı değerler

xd222.png

Dosya Ekleri

• xd2.png
    xd2.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 29
Elektrikçi çağırarak hattınızın gerçek değerini öğrenebilirsiniz. Daha sonra kullandığınız paketi düşürüp, size yansıtılan değer de bir internet bağlantı hızına geçersiniz. Bağlantı kopması bu şekilde çözülür. Ayrıca burada paylaştığınız fotoğrafları onların teknik destek adresine mail yoluyla ulaştırın, size bir ekip gönderirler ya da kendileri gelip bakarlar. Binanız da alt yapısı var mı ? Ya da başka firmaların alt yapısı var mı ? Çözüm sizi tatmin etmiyorsa farklı bir firmaya geçiş yapmanızı öneriyorum.

Konum itibariyle alt yapım var. Binaya da özellikle Vodafone Fiber geldi. İstersem geçiş yapabilirim. Dediğiniz gibi teknik desteğe mail atıcağım. Teşekkürler

Hatanın kendilerinde olduklarını anladılar ve baktılar. SNR değerleri 10 un altındaydı ve sürekli kopmalara sebep oluyordu. Kolay bir şekilde düzelttiler. Sizin de sorununuz benim gibi hatalı değerler ise direkt Müşteri Temsilcisini arayın ve "Hızı Çok Düşük" başlığında arıza kaydı bırakın. Eğer sorun onlarda değilse ve 3 gün içerisinde düzelmez ise DSL kablosunu splitter olmadan direk modeme takmayı deneyebilirsiniz. Düzelen ve eski değerler altta mevcut.

last.png

ESKİ DEĞERLER

xd2.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı