TTnet'teki ani hız düşüşü

Testarossa

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Aylardır düşünüp de anlam veremediğim bir olayı sizinle de paylaşmak istiyorum, belki durumu daha önce yaşamış biri ya da fikri olan birileri çıkar. Ben 6-7 ay önce TTnet'in 8 Mbps'lik bir ADSL pakedini kullanıyordum. Ev telefonunu kullanmadığımız ve para ödemek istemediğimiz için telefonu kapatıp yine 8 Mbps'lik bir Yalın İnternet paketine geçtik. Servisten gelip telefon hattını kestiler ve internet hattını olduğu gibi bıraktılar ancak hızım bir anda 3 Mbps'e düştü. Kotam henüz düşmemişti ama ben yine de bir süre dert etmedim durumu. Sonraki ay içinde de böyle devam edince TTnet ile görüştüm, her zamanki bahanelerinden "8 Mbps değil, 8 Mbps'e kadar sunuyoruz", "Yoğunluk vardır", "Ev içindeki hattınız desteklemiyordur" gibi şeyler söylediler. Daha önce 8 Mbps hızlara çok çok rahat ulaştığını, sorunsuz, kopmasız kullandığımı söyledim ve bir şekilde teknik ekip çağırdım.

Teknik ekip gelip binadaki kutuya ve evdeki telefon hattına gelen hızları ayrı ayrı ölçtü, kutuya 8 Mbps sorunsuz geliyorken evde gerçekten 3 Mbps hızlardaydı. Yine de denemek için bizim hattımızı sokaktaki daha yeni bir hat kutusuna taşıdılar ama sonuç değişmedi. TTnet'ten kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda emin değilim ama bu durum çok garip geliyor. Evdeki hattım yetersiz ise önceden nasıl o hızlara ulaşıyordum, burası kafamı karıştırıyor.

Bu aralar yine bu konuya kafayı takmaya başladım ve artık sorunu çözmek istiyorum. Kota dolsa da dolmasa da 3 Mbps hızda kullanmak çok can sıkıcı. Modemimin istatistiklerinden bir ekran görüntüsünü konuya ekliyorum.

Untitled.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim, mümkün olan en yakın zamanda deneyeceğim. Bir de evin içindeki kablolarımı Cat6 kablolar ile değiştireceğim ve TTNET dışında bir internet sağlayıcısına geçeceğim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı