Aniden ekran gidiyor ve fanlar son hız dönüyor

Daha fazla  
Başlıktaki gibi sorun arkadaşlar. Sadece Path of Exile oynarken 3. defa karşılaştım bu sorunla. Daha önce de uzun saatler DotA vs oynadım ama ilk defa görüyorum. Fanlar son hıza geçiyor görüntü gidiyor reset atınca da çok uzun sürüyor ama kendine geliyor. Varsa çözümü bilen. Şimdiden iyi forumlar.

Afterburner'dan fan hızını manuel yükselterek sanırım önüne geçtim sorunun yaşanmıyor son zamanlarda inşallah böyle devam eder. Teşekkürler yorumunuz için.

Evet arkadaşlar 1 ay olmuş sanırım ve aynı durum benim de başıma gelmeye başladı. Hoş önceden de yapıyordu ama artık daha sık oluyor.

Ne zaman Pes2020 oynasam 2 3 saat sonra arkadaşın maruz kaldığı durum başıma gelirdi.
Şimdi 2 3 maç yapıyorum maç esnasında kapanıyor monitör, kasa çalışıyor, fanlar son devirde.

Kartım Vega 64 ROG. Ne yapmalıyım? Undervolt işlemi uygulayan var mı Vega 64 e yardımcı olursa sevinirim belki çare olur.

Dostum bir ara bende de makine bunu yapıyordu. BIOS'u güncelledim düzeldi fakat son AMD GPU sürücülerinden (Adrenalin) sonra aynı sorun tekrar etti. Genelde eski GPU sürücüsünü kurarak kimisi sorununu gidermiş, benim kart garantide, denemedim açıkcası. GPU senin de AMD ise yüksek ihtimal driver sorunudur.

Dostum bir ara bende de makine bunu yapıyordu. BIOS'u güncelledim düzeldi fakat son AMD GPU sürücülerinden (Adrenalin) sonra aynı sorun tekrar etti. Genelde eski GPU sürücüsünü kurarak kimisi sorununu gidermiş, benim kart garantide, denemedim açıkcası. GPU senin de AMD ise yüksek ihtimal driver sorunudur.
Yok hocam rtx 2060 var ara ara yapardı şimdi 5 dakka da bir yapıyor hani psu olsa ulan diyorum böyle psu arızası mı olur kafayı yemek üzereyim vallahi billahi hani herkeste yaşamış ama çözüm yok net bir şekilde yok

BIOS güncellemeyi dene istersen, DDU ile driver kaldır, en güncel driverı sitesinden indir manual kendin kur. Driver bulma siteleri, programları sorun yaratabiliyor.
Ben AMD de gözlemlerdim genelde demekki Nvidia'da da olabiliyormuş.

BIOS güncellemeyi dene istersen, DDU ile driver kaldır, en güncel driverı sitesinden indir manual kendin kur. Driver bulma siteleri, programları sorun yaratabiliyor.
Ben AMD'de gözlemlerdim genelde demek ki NVIDIA'da da olabiliyormuş.

BIOS'u bir eski sürüme düşürdüm, şu an test açık. OCCT 20 dakikadır kapanmadı, ekran kartı driverlerini de yapayım da böyle bir soruna nasıl vesile olabiliyor?

Aynı sorun bende de var galax 1660ti white. Teknobiyotikten aldım. Galax'a mail atıp güncel bios'unu alıp kurdum 1 ay yapmadı ama bugün yine aynı sorun olmaya başladı. Afterburner ile ekran kartının core clock unu -500 aşağı çekince yapmıyor. Çok garip yani cod modern warfare'yi hiç oynatmazdı ekran kartının biosunu güncelleyince oynatmaya başladı ama şimdi de bannerlord'u oynatmıyor.
Bununla ilgili açtığım konu: Galax 1660 Ti Ekran kartı tam frekans çalışmıyor

Geri
Yukarı