Aniden kaşınma çıkması

O bende de bir ara olmuştu ama 1 gün sonra geçmişti. Eğer halen varsa istersen doktora git. Benim dünkü kaşıntım şu an bayağı azaldı sadece elim kaşınıyor. 1 gün sonra geçer diye düşünüyorum.

Doktora gitmek istedim ancak ailem bizde genetik çözümü de yok boşa yorulma deyince gitmedim. Daha 10 dakika önce duş aldım halen kollarım kaşınıyor. Gece alırsam olmuyor çok tuhaf. Alıştım artık kafaya takmıyorum daha çabuk geçiyor.

Doktora gitmek istedim ancak ailem bizde genetik çözümü de yok boşa yorulma deyince gitmedim. Daha 10 dakika önce duş aldım halen kollarım kaşınıyor. Gece alırsam olmuyor çok tuhaf. Alıştım artık kafaya takmıyorum daha çabuk geçiyor.
Eskiden banada olmuştu 1 gün sonra geçmişti.Ama senelerdir bu kaşıntı devam ediyorsa doktora gitmeni tavsiye ederim.Bir anormallik vardır.

Şehir ve bölgeye göre su kalitesi/içeriği değişiyor. Mesela İstanbul'daki sular bende kepek yaratıyor, Denizli ve Bodrum bölgesi suları fazla rahatsızlık yaratmıyor. Temiz deniz suyu harika, temiz dere ve ırmak suları hiçbir rahatsızlık yaratmıyor.

15 yıldır şampuan v.b duş jelleri yerine maksimum derecede doğal üretilmiş sabunları kullanıyorum beden, saç ve sakal temizliğinde.

Merhaba arkadaşlar, 20 dakika önce hiçbir şey yokken bir anda kaşıntı bastı. Parmağıma baktım. Susam böceği gördüm. Sonra elimden attım. Ama kaşıntı biraz şiddetlendi. Yani anlamadım gitti susam böceği yüzünden mi yoksa son zamanlarda çok fazla gofret yediğim için mi kaşıntı yaptı? Bilen arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim. Bunun çözümü var mıdır?
Şu gofrete 2 hafta ara ver, zaten ahım şahım bir şey değil, glikoz/invert şeker şurubu ve daha nice kimyasal yuvası.

Susam böceği varsa evdeki paketi açılmış gıdaları gözden geçirin, bir demet çiçekle bile gelebilir.

Şu gofrete 2 hafta ara ver, zaten ahım şahım bir şey değil, glikoz/invert şeker şurubu ve daha nice kimyasal yuvası.

Susam böceği varsa evdeki paketi açılmış gıdaları gözden geçirin, bir demet çiçekle bile gelebilir.
Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Gofret yemeye biraz ara verdim. Şu anlık çok kaşıntım yok. 1 gün sonra geçer diye düşünüyorum. Susam böceği hastalık yayan bir böcekmiş. Şu anlık bir yerde gözükmüyor. Umarım ısırmamıştır.

Geri
Yukarı