Animasyon dizisi veya filmi yapılabilir mi?

BreaKSooN05

Kilopat
Geçen günlerde bir haber gördüm. Dreamworks animasyonları yaptığı uygulamayı açık kaynak olarak paylaşacağı söyleniyordu. Herkesin kullanabileceği falan. Biliyorum tek başına yapılabilecek bir şey değildir. Şirketler de milyonlarca insan çalışıyor ama içimde bir animasyon dizisi yapma hevesi var.

Bu konu da eğitim tavsiyeniz var mı? Bu işleri bilen birisi biraz bilgi verirse çok sevinirim tek başına neler yapılabilir falan.

Benim senaryolarım var ama Türkiye'de bu proje olmaz.

Amacım çok popüler bir şey olmak yaptığım şeyi satmak değil. Hayallerimde ki şeyi başarabilsem yeter. Seneryo yazmak dünya şartlarında daha riskli, kitap yazsan kitapların okunma oranı her gün azalıyor. Diziler ve filmlerde ki seneryo çöplüğü ortada. Yabancı sektörü desen girmek zor gibi.

Amacım çok popüler bir şey olmak yaptığım şeyi satmak değil. Hayallerimde ki şeyi başarabilsem yeter. Seneryo yazmak dünya şartlarında daha riskli, kitap yazsan kitapların okunma oranı her gün azalıyor. Diziler ve filmlerde ki seneryo çöplüğü ortada. Yabancı sektörü desen girmek zor gibi.
Benim geneli mizahi göndermeler içeren bir çizgi dizi, kuralları olmayan. Türkiye izleyici kitlesi alıştığı beş para etmez dizileri izlemeye onun için burada denemek için erken.

Blender derim. Tabi nasıl bir şey yapacağını bilmiyorum ama bu işte bir ekip kurup ona öncülük etme gibi bir hedefin varsa ve özgün bir şey yapmak istiyorsan yani kendi hikayeni oluşturma amacın varsa uzun bir eğitim ve tecrübe gerekli. Blender bu işe uygun bir program.

Blender derim. Tabii nasıl bir şey yapacağını bilmiyorum ama bu işte bir ekip kurup ona öncülük etme gibi bir hedefin varsa ve özgün bir şey yapmak istiyorsan yani kendi hikayeni oluşturma amacın varsa uzun bir eğitim ve tecrübe gerekli. Blender bu işe uygun bir program.

Her şeyi kendim yapmak istiyorum istediğim çok kaliteli diyebileceğim animasyon filmleri yapmak. ( müzik seneryo çizimler 3D modellemesi programları )

Çok uzun süreler 1 saat - 2 saat çıkarmak değil de 5'er 10'ar dakikalık içerikler hazırlamak istiyorum. Ama kaliteleri animasyon filmi - dizisi deyince akla gelen büyük şirketler kalitesinde olması.

Blender Studio'nun yaptığı bazı animasyon filmleri.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı