Anime karakterlerine aşık olmak anormal mi?

Ah mikasam
02ed7f28fe72d50e44080f92fd810033.jpg
[/IMG]

Hayatımızda yapamayacağımız şeyleri sanal karakterler ile hayal edebildiğimiz ve bu hayal dünyasında karşımıza hiçbir engel çıkmadığı için bu tarz hislere kapılmak oldukça yaygın ve bana sorarsanız tehlikeli bir durumdur. Tehlikeli olmasını şöyle açıklayayım: Siz o karakteri ne kadar çok düşünüp hayal dünyasına ne kadar çok dalarsanız gerçek hayattan kopma ihtimaliniz o kadar artar. Hayal dünyasından çıkıp gerçek hayatın zorluklarıyla karşılaştığınızda bunlarla mücadele etmek size zor gelir ve bu da insanları intihara sürükler. Bu durum sadece anime karakterleri için geçerli değildir. Bir dizide gördüğünüz karakter, bir oyunda yönettiğiniz karakter ya da bir reklamda gördüğünüz karakter olabilir. Bu sizin hayal gücünüze ve zevklerinize bağlı. Bu konunun altında birçok olumsuz yorum gördüm ve bana sorarsanız bu yorumları yapanlar arasında sizinle aynı hisleri yaşayanlar var. Ancak bu toplumda normal karşılanmadığı için insanlar bırakın bunları açıklamayı, çoğu yerde kötülüyor. Çünkü kendilerini toplumdan dışlanmış hissetmek istemiyorlar. Yaşadığınız olayı kontrol altında tutabildiğiniz sürece tehlikeli değil (benim fikrim) ama bana sorarsanız bunu yapmak çok zordur. Çünkü insan her zaman hayalindeki hayatı yaşamak ister ve siz hayalinizdeki hayatı hayallerinizde yaşamaya başladığınızda bunu kontrol altında tutmak bir yana bunun kölesi olabilirsiniz. Bu yüzden o karakterin gerçek olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Gerçek hayata yoğunlaşıp bu tarz düşüncelerden kendinizi uzaklaştırın. Çünkü bunun sonu öyle ya da böyle gerçek yaşantınızdan kopmak olacaktır. Yaptığınız her işten bıkmak ve hayata karşı bakış açınızın olumsuz etkilenmesi gibi sonuçlar doğurabilir. Her insanın karakteri farklıdır ve karakterinize bağlı olarak bu durum değişse de genel olarak sonu iyi olmayan bir yolun başlangıcıdır.

Galiba psikolojik destek almam gerekiyor.

Geri
Yukarı