Anime mangalarda en çok nelerden nefret edersiniz?

Adol125

Kilopat
Makaleler
1
Mümkün olduğunca spoiler vermeden genel hatlarıyla anime mangalarda en nefret ettiğimiz, en sinir olduğumuz şeyleri yazalım. Ben başlayayım.

- Seriye çok güçlü bir karakter girer. Ana karakter hatta ana karakterden çok daha güçlü olan başka karakterler bu karaktere karşı hiçbir şey yapamaz. Hepimiz dalsak yine de ona karşı kazanmamız çok zor, gibi cümleler kurulur o karakterden bahsederken. Sonra bu karakter ana karakterin sevdiği birine bir şekilde zarar verir. Ana karakter yoğun öfke seliyle karışık abidik gubidik bir Power up alır ve bu bin kere savaşsalar bir kere dövemeyeceği karakteri öldüresiye döver hatta öldürür. Yani karakter harcanır.

- Zeka kırıntısından yoksun, hiçbir taktik veya strateji barındırmayan, bol trip atma ve aptal bağırmalardan ibaret olup üstüne sündürüldükçe sündürülen dövüşler.

- Savaşı kazanamayacağını anlayınca çeneye vurup kafa ütüleyen karakterler.

Şimdilik aklıma gelenler. Sizin neler?

Mümkün olduğunca spoiler vermeden genel hatlarıyla anime mangalarda en nefret ettiğimiz, en sinir olduğumuz şeyleri yazalım. Ben başlayayım.

- Seriye çok güçlü bir karakter girer. Ana karakter hatta ana karakterden çok daha güçlü olan başka karakterler bu karaktere karşı hiçbir şey yapamaz. Hepimiz dalsak yine de ona karşı kazanmamız çok zor, gibi cümleler kurulur o karakterden bahsederken. Sonra bu karakter ana karakterin sevdiği birine bir şekilde zarar verir. Ana karakter yoğun öfke seliyle karışık abidik gubidik bir Power up alır ve bu bin kere savaşsalar bir kere dövemeyeceği karakteri öldüresiye döver hatta öldürür. Yani karakter harcanır.

- Zeka kırıntısından yoksun, hiçbir taktik veya strateji barındırmayan, bol trip atma ve aptal bağırmalardan ibaret olup üstüne sündürüldükçe sündürülen dövüşler.

Havai fişekler altında birbirine yarım saat bakışan çiftler. Her romantizm animesinde olmak zorunda mı anlamıyorum.

Filler bölümlerden genel olarak nefret ederim, bir de anime güzelse ve bölüm sayısı az ise bir az olmasından dolayı nefret ederim.

- Arkadaşlığın ve anıların gücüyle her türlü zorluğun aşılması.
- Tsundere karakterler.
- Aşırı ezik erkek karakterler.
- Sıkıcı ve klişe senaryolar.
- Oyun dünyasına ışınlanılan isekailer.

-Naruto Pain
-Sakura Ino
:D
(Fightlar saçma bile olsa arkasına beni hype'lamayan müzik konulduğu zaman bana o dövüşler zulüm gibi geliyor, zevk alamıyorum. Bu yüzden Bleach > Naruto > Shippuden. Sıralama hype derecesine göre olup kendi şahsi fikrimdir.)

12-13 yaşında kız çocukları üzerinden iç çamaşır, sütyen, meme, yatak muhabbetleri yapılması. Japon kültüründe normal karşılanıyor sanırım ama bence mide bulandırıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı