Animeye nereden başlanmalı?

ierdogduu

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Youtube
Herkese merhaba,
Anime dünyasına dalmak istiyorum fakat çok ama çok yabancıyım. Anime severler nereden başlamam gerektiğini söyleyebilir mi? Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum. Anime ile Manga arasında ne gibi farklar var? Anime konusunda bana rehber niteliğinde yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam animeyi çok sevmememe rağmen Death Note'u şiddetle öneririm.
Death Note'u başlangıç olarak birçok kişi öneriyor filmini izlemiştim Netflix'te pek ısınamamıştım acaba film mi kötüydü?
Ben animeye Naruto ile başladım. Yada OPM ile başlayabilirsiniz.
Naruto'nun çok popüler olduğunu biliyorum. Teşekkürler

Tokyo ghoul ile başlamıştım ben. Güzeldi. Sana tavsiyem uzun animelerden uzak dur başlangıç için. Naruto, One piece gibi animeler fazlasıyla uzun.

Death Note'dan başlayın. Animeye başlamak için güzel bir seçenektir. Bu arada Netflix'teki filmi gerçekten çok kötü. Animesi ile alakası fazla yok. (konusu dışında :D.)

Anime ile Manga arasında ne gibi farklar var?
Manga dediğimiz Japon çizgi romanı gibi düşünebilirsin. Renksiz olurlar ve sağdan sola okunurlar. Hareketli görüntü değil yani.
Death Note'u başlangıç olarak birçok kişi öneriyor filmini izlemiştim Netflix'te pek ısınamamıştım acaba film mi kötüydü?
Çünkü yanlış izlemişsin.
1. film, animenin recap'i + ufak bazı eklemeler yapılmış versiyonu. Toplam 4 saat. Animenin kendisi ise 37x20min=12 saat.
Anime severler nereden başlamam gerektiğini söyleyebilir mi?
Bu forumda anime kısmı pek aktif değil. Bu kategoriye cevap yazanların çoğu Naruto VB. şeyler önerecektir. Naruto, One Piece VB. çok uzun animelerin başlangıç için iyi olabileceğinden şüpheliyim ve bu yüzden önermiyorum.

Yani işim gücüm yok, vakit bana çerez diyorsan oturup 1K bölüm One Piece izleyebilirsin 🤣

Edit: Top Anime - Most Popular - MyAnimeList.net
Burası batıda en çok kullanılan anime sitelerinden biri. Bu sitedeki en popüler animelerin sıralamasının linki. Yan tarafta oylayanların verdiği puan ve listesine ekleyenlerin sayısı var.

Buradan gözüne çarpan ve konusu hoşuna giden birkaç şey ile başlayabilirsin. Yalnız uyarayım: her üyesi yüksek anime iyi değil. Farklı farklı kitlelere hitap eden yapımlar bulunuyor. Senin ilgini çekenleri izle.

Manga dediğimiz japon çizgi romanı gibi düşünebilirsin. Renksiz olurlar ve sağdan sola okunurlar. Hareketli görüntü değil yani.

Çünkü yanlış izlemişsin.
1. film, animenin Recap'i + ufak bazı eklemeler yapılmış versiyonu. Toplam 4 saat. Animenin kendisi ise 37x20min = 12 saat.

Bu forumda anime kısmı pek aktif değil. Bu kategoriye cevap yazanların çoğu Naruto VB. şeyler önerecektir. Naruto, One piece VB. çok uzun animelerin başlangıç için iyi olabileceğinden şüpheliyim ve bu yüzden önermiyorum.

Yani işim gücüm yok, vakit bana çerez diyorsan oturup 1K bölüm One piece izleyebilirsin 🤣

Evet bende belirttim uzun animeyle başlamak sıkıntıdır diye. Ama eğer benim vaktim çok dersen hocam buyur 1K One piece ben 168.deyim. 😀

Geri
Yukarı