Animus'un Türkçe yama yapması yasal mı?

Cole McCree

Hectopat
Çoğu Assassin's Creed oyununa Türkçe yama yapmış olan animus projesi ekibi, bu yamaları ticarete dökmüş durumda. Site açıklamasında; "verilen ücretler sadece yamanın beta sürümüne erken erişim içindir, test bittiğinde yama ücretsiz olacaktır" yazıyor. Fakat oyunların DLC'lerine yapılmış yamalar kalıcı olarak ücretli anladığım kadarıyla. Sormak istediğim; bu ticaretten Ubisoft'un haberi var mıdır? AC Odyssey'e başladım ve ana oyun için bir Türkçe yama kurdum fakat DLC'leri için uyumlu yama bulamadım, daha doğrusu ücretsiz bir yama bulamadım.

Diğerlerini bilmiyorum ama Valhalla'nın ücretsiz Türkçe yaması vardı. Güncelleme geldikçe de güncelliyorlar yamayı.

Hocam linkini atabilir misiniz?
Burada vardı ama indirme linkini göremedim. Türkçe bitirdim ben 3 4 ay önce
Yapay zeka çevirisi ama hiç google translate gibi değil baya iyi çevirmiş.

Bu kadar rahat olduklarına göre, Ubisoft görmezden geliyor.
Görmüyorlardır. Ya da izin veriyor da olabilirler. Anonymous çeviri ekibi diye bir çeviri ekibi var, bu ekip RDR2 Türkçe yama yapıyorlardı. Türkçe yamanın bitmesine az bir süre kala Rockstar'ın bu durumdan haberi oldu ve sen nasıl benim ürünüm üzerinden para kazanırsın diyerek ihtar name yayınladı ve çeviriyi iptal ettirdi.

Rockstar Games'in dikkatini nasıl çekti dersen de şöyle söyleyeyim, Anonymous ekibi RDR2 yamasını çıkardığı zaman baya pahalıya satacaktı. Oyuncularda isyan falan etti baya bir kargaşa, kavga döndü ve olay Rockstar Games'in kulağına kadar gitti.

Bilgi: Animus Projesi Ubisoft'tan izni aldı, yamadan ücret alınmayacak, ayrıca orijinallerde çalışıyor, bu da Ubisoft'un işine gelir, hem dile para vermez ve para kazanır.

Bilgi - 2: DH'de yamanın tamamı Animus'tan çalıntıdır, üflese para isteyecek kişilerin Animus'u eleştirmeye hakkı yoktur.

Herhalde. Anonymous çeviri ekibi diye bir çeviri ekibi vardı, bu ekip RDR2 Türkçe yama yapıyorlardı. Türkçe yamanın bitmesine az kala Rockstar'ın bu durumdan haberi oldu ve sen nasıl benim ürünüm üzerinden para kazanırsın diyerek ihtar name yayınladı ve çeviriyi iptal ettirdi.

Yaptıkları iş te akıl karı değil, aylık/yıllık ödeme falan, kendilerini Netflix falan mı sanıyorlar anlamıyorum.
Bilgi: Animus Projesi Ubisoft'tan izni aldı, yamadan ücret alınmayacak, ayrıca orijinallerde çalışıyor, bu da Ubisoft'un işine gelir, hem dile para vermez ve para kazanır.

Bilgi - 2: DH'de yamanın tamamı Animus'tan çalıntıdır, üflese para isteyecek kişilerin Animus'u eleştirmeye hakkı yoktur.
Yamadan ücret alınıyor?

Geri
Yukarı