Ankara/Çankaya internet sağlayıcı önerisi

kaptaprism

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba.

Eve internet bağlatmayı düşünüyorum. Fiber altyapı olarak Kablonet varmış sanırsam. TurkNet ve Superonline VDSL altyapısı ile veriyor interneti. Kablonet'in kendisinin fiyatları biraz pahalı geldi, üstelik upload hızları da nispeten düşük. Vodafone fiberi de bu altyapıyı kullandığı için alabiliyormuşum. Fiyat olarak uygun geldi. Var mıdır kullanan, bilen?

Tavsiyesi olan varsa o da olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, merhaba.

Eve internet bağlatmayı düşünüyorum. Fiber altyapı olarak Kablonet varmış sanırsam. TurkNet ve Superonline VDSL altyapısı ile veriyor interneti. Kablonet'in kendisinin fiyatları biraz pahalı geldi, üstelik upload hızları da nispeten düşük. Vodafone fiberi de bu altyapıyı kullandığı için alabiliyormuşum. Fiyat olarak uygun geldi. Var mıdır kullanan, bilen?

Tavsiyesi olan varsa o da olabilir.
Vodafone ve KabloNetten uzak durmanı tavsiye ederim. KabloNet'in modemleri, Vodafone'un altyapısı kötü. En iyisi TurkNet.

Çankaya dediğin yer neresi ama? Yaşamkent, Koru, Çayyolu, Ümitköy'de Çankaya'ya giriyor, Birlik Mahallesi'de Çankaya'ya giriyor, Bilkent'te Çankaya'ya giriyor.

Seyranbağları.
Altyapısı bayağı eski Seyranbağları'nın. VDSL kullanılacaksa ben Türk Telekom'dan alınması taraftarıyım. Niye?

1) Vodafone ve Kablonet fikirlerini direk çıkar aklından. Verdikleri hizmet berbat.

2) Geriye Superonline, Turknet ve Türk Telekom kalıyor. Madem ADSL / VDSL altyapısı var, hepsi Türk Telekom'un altyapısını kullandığı için (Türk Telekom'dan port kiraladığı için) sorunun olduğunda yine muhatap bulabileceğin tek firma Türk Telekom.

Yine de

Altyapısı bayağı eski Seyranbağları'nın. VDSL kullanılacaksa ben Türk Telekom'dan alınması taraftarıyım. Niye?

1) Vodafone ve Kablonet fikirlerini direk çıkar aklından. Verdikleri hizmet berbat.

2) Geriye Superonline, Turknet ve Türk Telekom kalıyor. Madem ADSL / VDSL altyapısı var, hepsi Türk Telekom'un altyapısını kullandığı için (Türk Telekom'dan port kiraladığı için) sorunun olduğunda yine muhatap bulabileceğin tek firma Türk Telekom.

Yine de
Hocam kablonet fiber için ne düşünüyorsunuz?

Hocam kablonet fiber için ne düşünüyorsunuz?
Kablonet‘te fiber diye bir şey yok maalesef.

Bildiğimiz eski uydunet’in adı önce kablonet oldu, sonra işin içine fiber kattılar sözde.

Kablo TV’nin altyapısını kullanan bir şeye nasıl fiber ekleyebiliyorsun? İsim olarak fiber dediler yoksa Turkcell Superonline Fiber gibi bağlı bulunduğum bölge müdürlüğünden modemime kadar fiber kablo olayı yok. Yedirmeye çalışıyorlar işte.

En iyisi Türk Telekom şu aşamada.

Kablonet her yere kadar fiber götürüyor ama binaya geldikten sonra evlere bakır ya da fiber kablolarla devam ediyorlar. Onu kontrol ederseniz ve aklınızda ortalama bir bütçe varsa ona göre öneri yapabilirim.

Kablonet her yere kadar fiber götürüyor ama binaya geldikten sonra evlere bakır ya da fiber kablolarla devam ediyorlar. Onu kontrol ederseniz ve aklınızda ortalama bir bütçe varsa ona göre öneri yapabilirim.
Şu an kablonet kullanıyorum, değiştirmek istiyorum. Ama altyapıdan dolayı türk telekom ve turknet seçenekler dahilinde. Türk telekomda 25 mbps hız 130 140 bandında. Turknet in sitesinden baktığımda konumuma göre 82 mbps ye kadar çıkabildiği yazıyor, o da 140 tl. Turknet daha mantıklı görünüyor ama müşteri hizmetlerinde sıkıntılar daha yoğun yaşanıyor gibi. Turkneti hiç bilmediğim için kararsız kaldım

Yeni konular

Geri
Yukarı