Ankara sosyal bilimler üniversitesi nasıldır?

Linics

Hectopat
Daha fazla  
Bu sene sınava gireceğim. Tahminim 100 ile 150 bin arası bir sıralama yaparım EA bölümünde. Sözelim de fena değil. O da 20 bin civarı gelebilir. Ekonomi iktisat (İngilizce) istiyorum. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi gözüme çarptı. Bir yandan da sıralaması çok iyi olmadığı için 5 sene boşuna okumak istemiyorum. Sizce ne yapılmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ankaranın farklı yerlerinde kampüsü varsa bilmiyorum ancak ankarada ulusun çevresinde bir yerleşkesi var. Arkadaşlarımdan oraya giden oluyordu ancak kimisi beğeniyor kimisi beğenmiyordu.
Beğenilmemesinin en büyük sebebi kampüsü yok ve direkt çarşının ortasındaydı. Hal böyle olunca araba sesleri korna sesleri veya gürüntü kirliliği o bölgede fazla oluyordu.
Öğretim kalitesi hakkında bir bilgim yok ama yukarıda da dediğim gibi eğer ulusun ordaki yerleşkesine gelecekseniz belki 4 belki 5 yılınız o bölgede geçecek. Seçiminizi ve okuldan beklediklerinizi çok iyi düşünün.

Hazırlık eğitimi bayağı iyiydi sanırım okuduğuma göre. Fakat zordu.
Bölüm hocalarının makale sayısının az olduğu gibi bir bilgi de var. Ne kadar yetkin olduklarını misafir öğrenci olarak gidip kendin görmen en iyisi olur.

Geri
Yukarı