Ankara Üniversitesi Tarih vs Anadolu Üniversitesi Tarih

Daha fazla  
Tarih bölümünü hedefliyorum. Deneme netlerimin yakın olup Türkçe eğitim veren bu üniversiteler var. Anadolu üniversitesini daha çok istiyorum ama istediği netleri neredeyse şuan yapıyorum ve sınava daha 4 ay gibi bir süre var. Ankara Üniversitesi çalışmaya değecek bir yer mi?

Tarih bölümünü hedefliyorum. Deneme netlerimin yakın olup Türkçe eğitim veren bu üniversiteler var. Anadolu Üniversitesi'ni daha çok istiyorum ama istediği netleri neredeyse şu an yapıyorum ve sınava daha 4 ay gibi bir süre var. Ankara Üniversitesi çalışmaya değecek bir yer mi?

Gidebiliyorsan ODTÜ Tarih'e ya da Boğaziçi tarihe git derim. İngilizce eğitim veriyor olmaları gözünü korkutmasın, çok güzel hazırlık eğitimleri. Bir arkadaşım da ODTÜ'de tarih okuyor şu anda. Hazırlık senesinin başında çok iyi değildi İngilizcesi ama şu anda makale okuyup anlayabiliyor.

Gidebiliyorsan ODTÜ Tarih'e ya da Boğaziçi tarihe git derim. İngilizce eğitim veriyor olmaları gözünü korkutmasın, çok güzel hazırlık eğitimleri. Bir arkadaşım da ODTÜ'de tarih okuyor şu anda. Hazırlık senesinin başında çok iyi değildi İngilizcesi ama şu anda makale okuyup anlayabiliyor.
Evet, ODTÜ gitmek isterdim ama meslek lisesi öğrencisiyim. 2 yıl boyunca matematik görmedim. Hem AYT Edebiyat 20 net üstü yapıp hem TYT mat yapmam 4 ayda çok zor gibi.

Evet, ODTÜ gitmek isterdim ama meslek lisesi öğrencisiyim. 2 yıl boyunca matematik görmedim. Hem AYT Edebiyat 20 net üstü yapıp hem TYT mat yapmam 4 ayda çok zor gibi.

Doğru çalışırsan ikisini de halledersin ki eğer önündeki temel engelin süre olduğunu düşünüyorsan mezuna da bırakabilirsin ama buna sınavdan sonra karar vermen daha iyi olur.

4ay boyunca eksik olduğun noktalara odaklanıp doğru şekilde soru çözersen matematiğini iyi bir noktaya getirirsin.

Çözdüğün testler ve denemelerden sonra yanlış ve boşlarını önce tekrar kendin çözmeye çalış. İkinci kez denediğinde de çözemezsrn video çözümlerine başvur.

Yanlış ve boşlarınla ne kadar uğraşırsan o kadar gelişirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı