i5 10600KF - RX580 sistemde oyundan çıktıktan sonra ekran morlaşıyor

Berkopat

Decapat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force Vulcan Z 8GB 2666MHz DDR4 Ram Crucial CB8GU2666 8 GB DDR4 2666
SSD veya HDD modeli
WD Green SN350 NVMe SSD 480GB
Ekran kartı
Sapphire Pulse AMD Radeon RX580 4GB 256Bit GDDR5
Anakart
Asus Prime B460M-K Intel B460 DDR4 2933 MHz Lga120
İşlemci
Intel Core I5 10600KF LGA1200
Sorunum başlıktaki gibi ancak daha söylemem gerekenler var. Öncellikle monitörümü alalı 2 gün oluyor ve ben bu sorunla başladım, büyük şanssızlık. Monitör 165Hz ve o yüzden dolayı kutunun içinden çıkan DisplayPort kablosunu kullanıyorum. Ekran kartımda 2 DisplayPort 2 tane de HDMI girişi mevcut. Monitörü 165Hz olarak DisplayPort ile kullanmaya başladım ve ardından oyuna girdim, 10-15 dk sonra çıktım ve ekran birdenbire morlaştı ve sonra diğer girişe bağladım ve sorun ortadan kalktı. Taki yeniden oyuna girip çıkıncaya kadar. Hemen dedim ki renk ayarımda bir sorun olmuştur renk ayarını sıfırladım ancak düzelmedi. sonra bilgisayarı güvenli modda başlattım ve morlaşma yoktu DDU ile yazılımı kaldırdım ve bilgisayarı normal başlattım ve morlaşma yoktu, sonra ekran kartı driverını kurdum ve hala bir sorun yoktu. yeniden oyuna girdim ve çıktığımda ekran yeniden morlaştı, HDMI ile bağladığım zaman sorun olmuyor ancak 144Hz oluyor. Sorunum böyle güvenli mod ve bilgisayar açılırken anakart markası yazan yerde sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı