Ankara'da lise önerisi

faruk0333

Yoctopat
Şu an da 10. sınıf meslek lisesi bilişim öğrencisiyim, ortamdan ve hocaların ders anlatımından memnun değilim. Ortaokul puanım 88 ortamı iyi olan okul önerilerinizi bekliyorum.

Hocam meslek liselerinin şu topluma hiçbir faydası yok, keşke daha önce tercih etmeseydiniz. Vatana, millete faydası olmayan ne kadar genç varsa meslek liselerine topluyorlar. Öğretmenler de kötü haliyle, MEB'in belirlediği bir puan kriteri var puanı düşük olan öğretmenler de meslek liselerine atanıyor. Siz herhangi bir Anadolu Lisesine geçseniz kendinize kat kat daha fazla şey katarsınız.

Hocam meslek liselerinin şu topluma hiçbir faydası yok, keşke daha önce tercih etmeseydiniz. Vatana, millete faydası olmayan ne kadar genç varsa meslek liselerine topluyorlar. Öğretmenler de kötü haliyle, MEB'in belirlediği bir puan kriteri var puanı düşük olan öğretmenler de meslek liselerine atanıyor. Siz herhangi bir Anadolu lisesine geçseniz kendinize kat kat daha fazla şey katarsınız.

Bu dönemi bitirip bende öyle geçmek istiyorum ama benim bildiğim 11.sınıfta meslek lisesinden Anadolu lisesine geçiş olmuyor.

Hocam meslek liselerinin şu topluma hiçbir faydası yok, keşke daha önce tercih etmeseydiniz. Vatana, millete faydası olmayan ne kadar genç varsa meslek liselerine topluyorlar. Öğretmenler de kötü haliyle, MEB'in belirlediği bir puan kriteri var puanı düşük olan öğretmenler de meslek liselerine atanıyor. Siz herhangi bir Anadolu lisesine geçseniz kendinize kat kat daha fazla şey katarsınız.

Hangi liseyi önerebilirsiniz? Şu an okuduğum okuldan hiç memnun değilim.

Ha oyle mi? Cekirdekten elektrik tesisatcisini, boya badanacisini, kaynak ustasini, lagimcisini da Anadolu lisesinden cikarirsin o zaman. Ulkede herkes yuksek tahsil kovalasin değil mi, sonra suriyeliler Afganlar domine etsin sektoru.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dönemi bitirip bende öyle geçmek istiyorum ama benim bildiğim 11.sınıfta meslek lisesinden Anadolu lisesine geçiş olmuyor.
Hangi semttesiniz hocam? Batıkent'te Celal Yardımcı Anadolu Lisesi, Mehmet Nermin Çekiç ve Batıkent Anadolu Lisesini önerebilirim. Bu okullardan hep iyi öğrenciler çıkar. Bir de yeni sistemde bazı okullar nitelikli diye geçiyor sanırım, bu okullar nitelikli mi değil mi bilmiyorum ben TEOG nesiliyim.

Ha oyle mi? Cekirdekten elektrik tesisatcisini, boya badanacisini, kaynak ustasini, lagimcisini da Anadolu lisesinden cikarirsin o zaman. Ulkede herkes yuksek tahsil kovalasin değil mi, sonra suriyeliler Afganlar domine etsin sektoru.
Dostum kendini kandırma. Meslek Liseleri her ne kadar kağıt üzerinde iyi olarak gözükse de uyarlamada çok yanlış ve serseri yuvasına dönmüş bir yerdir. Meslek Lisesi mezunları en çok işsiz olan kesimdir. Sen ona meslek öğretiyorsun ama boşa öğretiyorsun, mezun olduktan sonra işini yapamayacaksa meslek liselerinin ne anlamı kaldı? Meslek Liselerinin Aselsan MTAL gibi ciddi bir şekilde tekrardan planlanması gerekiyor. Aksi taktirde serseri yuvasından bir adım öteye gidemeyecek.

Hangi semttesiniz hocam? Batıkent'te celal yardımcı Anadolu lisesi, Mehmet nermin çekiç ve batıkent Anadolu lisesini önerebilirim. Bu okullardan hep iyi öğrenciler çıkar. Bir de yeni sistemde bazı okullar nitelikli diye geçiyor sanırım, bu okullar nitelikli mi değil mi bilmiyorum ben TEOG nesiliyim.

Yenimahalle'deyim servisle gidip gelebilirim okula. Bir de meslek lisesi önerebileceğiniz var mı bilişim okumak istiyorum da en kötü Anadolu lisesine geçeceğim.

Puanlı herhangi bir meslek lisesi bütün Anadolu liselerinden güzel ve daha saygılı insanlar barındırıyor. En azından tecrübelerim bu yönde.

Yenimahalle'deyim servisle gidip gelebilirim okula. Bir de meslek lisesi önerebileceğiniz var mı bilişim okumak istiyorum da en kötü Anadolu lisesine geçeceğim.
Hocam Meslek Lisesindeki Bilişim Bölümünden çok şey öğrenemezsiniz, hatta burda konusu falanda açılmıştı. Sizin öncelikli hedfiniz Üniversite olsun. İlla Bilişim öğreneceğim derseniz de internette onlarca kaynak mevcut kendiniz öğrenebilirsiniz. Ha ben yine de meslek lisinde okumak istiyorum derseniz de Aselsan MTAL'i önerebilirim. Kardeşimin arkadaşı orada okuyor, dil ve matematik ağırlıklı eğitim veriyorlar. Ve Aselsan'da staj yapma imkanın var.

Yeni konular

Geri
Yukarı