Ankara'da okumak mı İzmir'de okumak?

İşte ben eşit olduğunu düşünmüyorum, arkadaşım ikisi de 22K diyor.

Üniversitelerin sayfalarına girip akademik kadrosunu incele. Hangisi kaliteliyse ona giderim.
Ha şunu söyleyim bence Ankara üniversite daha iyidir. Eğer kaliteli eğitim istersen Ankara, eğitimim biraz daha düşük olsun ama ortamımdan zevk alayım dersen İzmir. Ben ankaralı olarak İzmir'i seçerdim senin geleceğin yer neresi bilmiyorum eğer ufak bir yerden geleceksen her iki yerde gayet keyif verir sana.

Üniversitelerin sayfalarına girip akademik kadrosunu incele. Hangisi kaliteliyse ona giderim.
Ha şunu söyleyim bence Ankara üniversite daha iyidir. Eğer kaliteli eğitim istersen Ankara, eğitimim biraz daha düşük olsun ama ortamımdan zevk alayım dersen İzmir. Ben ankaralı olarak İzmir'i seçerdim senin geleceğin yer neresi bilmiyorum eğer ufak bir yerden geleceksen her iki yerde gayet keyif verir sana.
İstanbul'dan geleceğim, artık bu şehirden kurtulamazsam kafama sıkacağım.

2015-2017 yıllarında İzmir'de ön lisans okudum, arada 1-1.5 yıl İstanbul da kalıp 2020'den itibaren de lisans okuyorum. Ankara'da en azından aradığın bir şey rahatlıkla bulabiliyorsun, İzmir'de belirli ürünler belirli yerlerde satılıyor. Ulaşım, altyapı gibi konularda İzmir ile mukayese dahi edilmez. İzmir'de İstanbul'daki gibi iskele tarzı mekanlar olmadığı için deniz bir yere kadar iyi hoş ancak Alsancak'ta deniz görmeyen mekanda oturunca gram manası kalmıyor. Ankara'yı hakkı ile gezmek istersen tarihi anlamda da sollar. Eğlence işi size kalmış, Kızılay'da pek çok ergen mekanı var ancak bütçeniz varsa tunalı hilmi gibi yerlerde partilemece yapılabilir.

Ankara cidden beton bildiğin ulaşım filanda sıkıntı

Değil mi hocam Fırat mahallesinden tınaztepe'ye gitmek aynı Buca içinde 1 saat sürüyor İzmir'in ulaşımı mükemmel.

İzmir'de yaşıyorum ve İzmir'in her yeri kokmuyor sizin sandığınız gibi :) düzgün bir yerde okursa gayet gece yaşamı olsun iyi bir yer.
Ekstra olarak İzmir'de yaşayanlar sadece yorumuma tepki atsın bilip bilmeden dislike atanları çözemedim?

Eki Görüntüle 2156305
İşte Ankara’nın her yeri de böyle değil. Saçma sapan fikirler verip insanları yönlendirmeyin.

Merhaba @eNyzii1.
2023'teki taban sıralamalar sizi şaşırtmasın çünkü 2023'ten önceki seneler Ege Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü kazanamayanlar Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği bölümüne gidiyordu yani az farkla Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi taban sıralamalarda öndeydi.
Değil mi hocam, Fırat mahallesinden Tınaztepe'ye gitmek aynı Buca içinde 1 saat sürüyor. İzmir'in ulaşımı mükemmel.
Merhaba. Yüzlerce mahalle varken Fırat mahallesini seçmeniz biraz sizin hatanız olabilir ama eğer ekonomik sebepler yüzünden tercih ettiyseniz üzüldüm.

Olay partiden ibaret değil. CHP hiç sevmeyen biri olsam da Mansur seçilince iyi diyorum adam hak ediyor. Gidip baska yerde IYI parti seçilmiş ona da bir şey demiyoruz. Belediye seçimlerinde onemli olan yapilan hizmet ve İzmir'in basindaki bunu yapamiyor.
Hizmet sadece dışardan görülüp anlaşılan birşey değil diğer partilerin belediyelerinde konser bile verilmiyor izmir bu konuda çok daha önde. İzmiri ibr sağ parti alması durumunda tamamen bir çöplük olur.

Hizmet sadece dışardan görülüp anlaşılan birşey değil diğer partilerin belediyelerinde konser bile verilmiyor izmir bu konuda çok daha önde. İzmiri ibr sağ parti alması durumunda tamamen bir çöplük olur.
En kotu CHP belediyesi olan Izmirde bile hala CHP veriliyor. Olay cidden sag sol değil. Basa isini bilen bir adam gelmeli. Bu adam CHP de olur, AKP de ne farkeder. Suanki yapamiyor bisey.

Geri
Yukarı