Ankara'da oturmama rağmen İstanbul pingi daha düşük

213082

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar TurkNet kullanıyorum. Speedtest'te İstanbul sunucularını seçtiğim zaman 10-15 arası ping alıyorum. Speedtest sunucuyu otomatik seçince (genelde Ankara'yı seçiyor) 25-30 civarı pingim çıkıyor. GeForce Now yakında çıkıyor onunda sunucuları Ankara'da imiş ama orada da 25 civarı pingim çıkıyor. Bu ping sıkıntı yaratır mı bana? TurkNet kullanan arkadaşlarda bu şekilde mi? Özellikle Ankara'da olanlarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece TurkNet değil. SuperOnline kullanıyoruz hem İstanbul'da, hem de Ankara'da. Rainbow Six: Siege'de Ankara'da 60-70 ping alırken, İstanbul'da 40'lara kadar düşüyor. Sunucu mesafesiyle ilgili sanırım.

Sadece TurkNet değil. SuperOnline kullanıyoruz hem İstanbul'da, hem de Ankara'da. Rainbow Six: Siege'de Ankara'da 60-70 ping alırken, İstanbul'da 40'lara kadar düşüyor. Sunucu mesafesiyle ilgili sanırım.
Benim sorunumun sunucu mesafesiyle alakalı olduğunu sanmıyorum. Ankara'da 25 civarı ping alırken İstanbul sunucuları çok daha uzak olmasına rağmen 12 ping alıyorum.

Ankara
Ankara.png

İstanbul
İstanbul.png

Çünkü bağlantınız önce İstanbul Gayrettepe'deki Turknet sunucusuna bağlanıyor, oradan tekrar Ankaraya dönüyor. Nerede olursanız olun önce İstanbul'a, Turknet Ana sunucularına bağlanıyorsunuz. Tüm Turknet kullanıcılarında aynı sorun var. Ülke içinde ekstra pinge neden oluyor bu durum.

Geri
Yukarı