Ankastre kutusu nasıl yenilenir?

MzK48

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim eylül 2021'den beri devam eden bir sorunum var. Kısaca da bahsetmek istiyorum. TT kullanıcısı olmak durumunda kaldım altyapı onların olduğu için ve daha öncesinde buna bağlı olarak problem yaşamamdan dolayı. 100 Mbps'lik paket kullanıyorum ve yalan olmasın ortalama 80-85 Mbps hız stabil alıyordum. Sonra bir akşam ansızın internet bağlantısı koptu ve tekrar bağlandığında hızımın ortalama 1, maksimum 5 Mbps olduğunu fark ettim. Uzun mücadeleler neticesinde gelen ekip size şu an 70 veriyoruz fakat iç tesisat arızalı kablo çekin dediler. ( şunu da eklemek istiyorum birkaç gün sonra müdürlükten olduğu belirtilen mesaj geldi ve boş port yok yazıyordu kısaca. O yüzden 70 verebiliyorlarmış şimdilik. Eylül sonuna kadar düzeltilecek yazıyordu fakat hep uzattılar gelen giden de olmadı. ) Çektik hemen. O zamanda beri ortalama 60, maksimum 70 alabiliyoruz fakat o zamandan bu zamana ( yaklaşık 2 aydır ) altyapı değerleri düştükçe düştü. Şu an tam sınırdayız öyle diyeyim. ( SNR değerini kast ediyorum. Genelde 7.8 seviyesinde tam sınırda ) yazdıkça uzayan bir problem olduğu için sonuca varmak istiyorum. Kasım başında gelen ekip ya saha dolabından apartmana gelen kabloda ya da ankastre kutunuzda problem var, bunları ölçebilecek aletimiz de yok yanımızda dediler gittiler. ( daireye gelip ölçüm yapılmadı ) bugün müşteri temsilcisi ile konuştum, ankastre kutunda problem var diye not düşmüşler. Şimdi gelelim sizi sormak istediğim soruya. Bu ankastre kutusu bozuk mudur değil midir kime baktırabiliriz? Değiştirilmesi gerekirse kim, nasıl değiştirir?

Bir anda 80 85'den düşmenin sebebi sanırım tesisat ile alakalı olabilir ya da bant genişliği kısılmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı