Ankastre Kutusu Olmadan İnternet Kullanımı

kayapater

Kilopat
Makaleler
5
Ben Telekom'un eve kadar getirdiği kabloya geçici olarak CAT6 bir kablo taksam ve modeme bu şekilde taksam olur mu? Şu an bina içi internet için tesisat yok ve bu durumda ankastre kutusu bana gereksiz geldi.

Sorun olmuyor ama uzun ve sağlıklı ekler için YAK-1 konnektör alıp, kullanmanızı öneririm. Elektrikçide tanesi 1₺ civarına bulabilirsiniz.

Sağ olun. Bi şey soracağım. Bu yetkili ekip kabloyu kazı yaparak getirecek herhalde. Saha dolabından eve kadar mı kazı yapacak yoksa evde altyapı var demek kablonun evin yanında bir yerde olması mı? Türk Telekom ev yapıldığından beri kazı yapmadı. Acaba yeraltında belediyenin ya da telekomun ileride kullanılır diye bıraktığı içi boş borular mı var ve bu boş borulara kabloları döşediler mi?

@kayapater Müteahhit buna karışma hakkı yok. İnternet hizmeti almak için bunun yapılması şart.

Belediye izni vs. eskisi kadar zor değil. Firma kazacağı yeri bildiriyor, parasını ödeyip ertesi gün kazmaya başlıyor.
Bilgilendirdiğin için sağ ol. İşin içinden bir türlü çıkamadım. Sen 6-7 yıl uğraş. Hiç uğraşmayıp ilgilenmediğin zamanda altyapı gelsin zaten kafa kalmaz.

Geri
Yukarı