Ankastre kutusundan modeme kablo nasıl çekilir?

Coeus

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, başka bir ISS'ye geçiş yapıyorum, binamızdaki iç tesisatın kötü olduğundan tam hız alamıyacağımız söylendi, onun yerine kablo çekmemizi önerdi. CAT6 veya CAT7 Ethernet kablosu alıp yapabilme ihtimalim var mı? Yani bir ucuna RJ11 diğer ucuna RJ45 çakılı bir kablo yeterli midir? Yoksa telefon kablosu mu almalıyım? Tam olarak nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeme giren RJ11. Bina yapısı müsaitse ve yapabilirim derseniz olur. RJ45 ise modem ve PC arasında kullanılan kabloya takılır. CAT6 falan olmak zorunda değil. 2X0,75mm kablo ile de güzel olur.

CAT kablo çekseniz daha iyi olur ileride binanıza fiber gelirse yeni kablo çekmenize gerek kalmaz. DSL için de içindeki herhangi iki kabloyu kullanırsınız.
Gerçek fiberde zaten eve kadar optik kablo çekiyorlar. Sizin dediğinize ise Hiper diyorlar. Böyle durumlarda zaten onu da çekiyorlar diye biliyorum.

Modeme giren RJ11. Bina yapısı müsaitse ve yapabilirim derseniz olur. RJ45 ise modem ve PC arasında kullanılan kabloya takılır. CAT6 falan olmak zorunda değil. 2X0,75mm kablo ile de güzel olur.

Gerçek fiberde zaten eve kadar optik kablo çekiyorlar. Sizin dediğinize ise Hiper diyorlar. Böyle durumlarda zaten onu da çekiyorlar diye biliyorum.
Yani iki ucuna rj11 çakılmış CAT6 kablo yeterli midir? Modem ve ankastre arasi kablo için.

Ankastre kutu için RJ11 kullanmaya gerek yok. Burada reglet denilen klemens grubu varsa buna yine kron pense denilen aletle çakılıyor. Yoksa direkt olarak da bağlantı yapılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı