Ankastreden modeme kablo nasıl çekilir?

Unaxpre

Kilopat
Makaleler
14
Yer
İstanbul
30 metre kablo aldım bugün. CAT6 ama kafama takılan bir soru var. Bir ucunu modeme takacağım diğer ucu da ankastrede olan port bağlantımı söküp onun uçlarına mı takmam gerekiyor yoksa port bağlantısı dışında Türk Telekom'un çektiği uçlara mı? Bu kısmı tam anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
30 metre kablo aldım bugün. CAT6 ama kafama takılan bir soru var. Bir ucunu modeme takacağım diğer ucu da ankastrede olan port bağlantımı söküp onun uçlarına mı takmam gerekiyor yoksa port bağlantısı dışında Türk Telekom'un çektiği uçlara mı? Bu kısmı tam anlamadım.

Bir ucuna RJ-11 jack çaktırın. Diğer ucu içinde Krone bıçağı lazım. Krone bıçağıyla ankastrede eski kablonun olduğu size ait yere çakmalısınız. Eğer çakmak istemiyorsanız yak-1 konnektörle ek yapabilirsiniz ankastrenin içinde.

Bir ucuna RJ-11 jack çaktırın. Diğer ucu içinde Krone bıçağı lazım. Krone bıçağıyla ankastrede eski kablonun olduğu size ait yere çakmalısınız. Eğer çakmak istemiyorsanız yak-1 konnektörle ek yapabilirsiniz ankastrenin içinde.
Ben kablo çektiğimde ankastereyle işim kalmıyor ama doğalgaz borularının arkalarından eve çekmeyi düşünüyordum, yanlış mı düşünüyorum?

Arkadaşlar kablo çekimini yaptım ama dsl sinyali alamıyorum. Ankastre kutusundaki bağlantıdan kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyorum. Benim bağladığım şekil ayırdığım 2 rengi geldim direkt TT'mun kablosuna bağladım bu hatalı mı? Yoksa direkt ankastreye mi çakmalıydım?

Elektrikçiye sordum sadece uçlarını bulup takmaya 400 lira istedi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı