Ankastre modem bağlantısını CAT6 ile değiştirmek işe yarar mı?

Orhan.01

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle foruma baktım benzer konular var ancak hiçbir konuda net cevap yok, bir kişi gerek yok demiş, bir kişi çok etkiler demiş, benim merak ettiğim şey şu. Ben farklı bir adrese taşındığım ve altyapı olmadığı için fiber internetimi iptal ettim, şu an kullandığım hat TurkNet yalın VDSL 100Mbps şeklinde, ankastreden modeme 10-12 metre falan var, bu aradaki hat TurkNet ekibi tarafından DSL kablo ile çekildi, ancak ben tam olarak istediğim hızı alamıyorum, hattaki değer 100Mbps gözükürken benim alabildiğim hız 80Mbps civarında. VDSL'de hız kaybı yaşandığını ve tam olarak 100Mbps alamayacağımı biliyorum, ancak bu hızın 20Mbps civarında düşmesi bana biraz fazla geldi, ankastreden modeme kadar olan kabloyu ek yapmadan tek parça halinde CAT6 kablo ile değiştirirsem aldığım hızda, ping ve jitter değerlerinde bir değişiklik olur mu? GeForce NOW ve xCloud hizmetlerini kullandığım için bunlar benim için önemli, eğer daha önce deneyimlerden arkadaşlar varsa bu işlemden sonra bir değişiklik olup olmayacağı konusunda bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20220628_015430.jpg
    IMG_20220628_015430.jpg
    187,4 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaca kısmi işe yarar diyebilirim.
Uzunca ise, istediğiniz değerleri alamamanızın tek sorumlusu ankastre ve modem arkasındaki kablonuz ise işe yarayacaktır. Yarayanlar da gördüm. Ancak santral ve ankastre arasındaki kabloda kayıplar varsa hatıra sayılır derecede iyileşme gözlemlenmeyebilir.
Hat değerlerinizi atar mısınız?

Kısaca kısmi işe yarar diyebilirim.
Uzunca ise, istediğiniz değerleri alamamanızın tek sorumlusu ankastre ve modem arkasındaki kablonuz ise işe yarayacaktır. Yarayanlar da gördüm. Ancak santral ve ankastre arasındaki kabloda kayıplar varsa hatıra sayılır derecede iyileşme gözlemlenmeyebilir.
Hat değerlerinizi atar mısınız?
Ektedir

Merhaba, kabloyu değiştirdim, hat zayıflama değerlerini ve paket kaybını azalttı, aklında soru işareti olan arkadaşlar, ankastreden tek parça halinde ek yapmadan çekebilirseniz hat değerleriniz telefon veya dsl kablosuna oranla çok daha iyi oluyor, bilginize

Moderatörler konuyu kapatabilirler 😇

Dosya Ekleri

• IMG_20220628_015430.jpg
    IMG_20220628_015430.jpg
    187,4 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı