Ankastreden daireye CAT6 bağlantısı

Türk Telekom'un gelip ölçüm yaptık ankastreye kadar 54 geliyor demesi biraz inandırıcı gelmedi bana ama CAT 5 ile CAT6 arasında senin kullanmak istediğin tesisatta fark olmaz.

Senin bina kaç senelik bu arada?

Bina daha yeni 6 yaşına girecek yakında. Şu anda kullandığım ISS Telekom'a tekrar test talep etmiş fakat değişen bir şey olmayacağını düşünüyorum.

Bina daha yeni 6 yaşına girecek yakında. Şu anda kullandığım ISS Telekom'a tekrar test talep etmiş fakat değişen bir şey olmayacağını düşünüyorum.

6 senelik binadaki kablolarda zayıflama vs olma şansı düşüktür.
Eski yapı olsaydı bu kabloların sadece alo demesi için kullanıldığı dönmlerden kalma bina yani 30 yıllık falan o zaman anlardım.

Bence sen hizmet aldığın firma ile görüş sert çıkış 50 veremiyorsanız iptal ettireceğim gibi bir şey söyle.

Bir de buradan adresini sorgula bakalım ne çıkacak.

Eski yapı olsaydı bu kabloların sadece alo demesi için kullanıldığı dönmlerden kalma bina yani 30 yıllık falan o zaman anlardım.

Bence sen hizmet aldığın firma ile görüş sert çıkış 50 veremiyorsanız iptal ettireceğim gibi bir şey söyle.

Şu anda port dolu olduğu için hangi sitede sorgulama yaparsam yapayım altyapı bulunmamakta hatası alıyorum.

Ayrıca altyapı firmanın değil sert çıkışsam bile ellerinden bir şey gelmeyecek.

Şu anda port dolu olduğu için hangi sitede sorgulama yaparsam yapayım altyapı bulunmamakta hatası alıyorum.

Ayrıca altyapı firmanın değil sert çıkışsam bile ellerinden bir şey gelmeyecek.

Portunu boşaltmana gerek yok.
Direk hattını Türk telekoma taşı bak sana nasıl hız veriyorlar.
Olmayan portu senin için yeniden döşerler.

Ama şu da olmuş olabilir belki haberim olmadan Türk Telekom portumu değiştirmiştir geçmişte bu tür olaylar çok görmüştüm.

Türk Telekom'un kendi müşterisi haricindeki abonelere üvey evlat muamelesi uygulamasını bende duydum.

Bu olay bana bugün oldu Türk Telekom'a durumla alakalı mail atmıştım yaklaşık 2-3 saat sonra aradılar müşterisi olmadığımı söylediğim anda size buradan bir işlem yapamam dendi.

Geri
Yukarı