Anker Soundcore Life Q30 vs Sennheiser HD 350BT

D3bko

Centipat
Daha fazla  
Elimde Sennheiser HD 350BT modeli var, yaklaşık iki yıldır kullanmaktayım ama değişen teknoloji ile ben de kulaklığımı değiştirmeye karar verdim. Aklımda LIFE Q30 modeli var, yine de 1500-2000 tl bandında HD 350BT den daha iyi bir kulaklık var mı varsa nedir söyleyebilir misiniz?

350BT'nin tasarımını beğenmedim açıkçası. Ses profili olarak gerçekten güzel, dengeli bir profili var. Yani aynı anda elektronik dinleyip metal de açabilirsiniz. İkisinde de performanslı olur.

Q30 tasarım olarak daha hoşuma gitti. Tizlerde 350BT'yi geçtiğini düşünüyorum ama basları geri planda. Ses engelleme modu fiyatına göre gerçekten başarılı ama ses engelleme modunu açınca zaten arka planda olan bas iyice yok oluyor. Ayrıca müzik dinlerken sizi daha çok müziğin içine alıyor. Çok sesli olmayan ortamlarda ses fiyatına göre güzel bir tatmin sağlıyor ama sesi yarıdan fazla açarsanız yanınızdakiler sizin ne dinlediğinizi rahatça anlamaya başlar. Sesi maksimuma alırsanız da boşa kulaklık takmayın, o derece dışarı ses veriyor. 😀

Q30 genel olarak 350BT'den iyi ama zaten elimde 350BT varken geçer miydim bilemiyorum. Tanıdığınız birinde aynı kulaklığı bulmaya çalışın,deneyip geçin. Özellikle elektronik dinliyorsanız geçmeye değmez diye düşünüyorum. Ama rock, metal dinliyorsanız geçmeye değer.

Fikrinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Genelde rock ve klasik müzik dinliyorum. Klasik için performansı nasıl biliyor musunuz?

Fikrinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Genelde rock ve klasik müzik dinliyorum. Klasik için performansı nasıl biliyor musunuz?
350BT o konuda daha net diye biliyorum ama yanlışım olabilir. Klasik müzikte ikisini de denemedim. Normalde Q30 kullanıcısıyım. Kulaklığınızın eskidiğini düşünüyorsanız geçilebilir. Klasik müzikte Q30 gayet yeterli fiyatına göre.

Geri
Yukarı