Anker Soundcore Q20'ye alışamamak

Mehmet Aliiii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk kez Bluetooth'lu kulaklık kullanacaktım. Dün aldım bu kulaklığı (Anker Soundcore Life Q20) henüz 1, 2 kere deneme fırsatım oldu. Dışarı çıktım kulaklık ile ve gerçekten (nc kapalı iken) dış dünya ile bağlantımı tamamen kestiğini fark ettim. Böyle hissetmem (gerçekten müzik dışında hiçbir şey duyamıyordum) normal mi? Kulaklarımı biraz sıktığını da hissettim. Bu iki duruma da zamanla alışır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ilk kez Bluetooth'lu kulaklık kullanacaktım. Dün aldım bu kulaklığı (Anker Soundcore Life Q20) henüz 1, 2 kere deneme fırsatım oldu. Dışarı çıktım kulaklık ile ve gerçekten (nc kapalı iken) dış dünya ile bağlantımı tamamen kestiğini fark ettim. Böyle hissetmem (gerçekten müzik dışında hiçbir şey duyamıyordum) normal mi? Kulaklarımı biraz sıktığını da hissettim. Bu iki duruma da zamanla alışır mıyım?

Daha ne istiyorsun hocam? Anc'nin çalışma mantığı da bu zaten :)

ANC nin mantığı budur hocam. Sizi dış seslerden soyutlar.
Fakat kulaklarınızı sıkması iyi değil. Zamanla takmak istemiyorsunuz, özellikle yavaş yavaş ağrı yapmaya başladığı zaman.

Aktif gürültü engelleme özelliği olduğu için normal arkadaşların dediği gibi, kafanızı sıkmasına alışabilirsiniz zamanla ama kulaklık iadeleri sıkıntılı süreç o yüzden iyi karar verin.

Daha önce Q20 kullanmadım ama kulaklıklarda genel olarak tüm kulaklıklarda aşağıdaki metotlar uygulanabilinir.
  • Eğer metal kafa bandı varsa biraz bükerek genişletebilirsiniz.
  • Plastikse kafanızdan daha geniş olacak şekilde arasına kitap koyup bir hafta o şekilde bırakıp esnemesini sağlayabilirsiniz.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Anc kısmı (dünyayla iletişimi kesmesi) normalse kulaklığı iade etmeyeceğim. Zaten kulaklarıma çok bir baskı uygulamıyor. Sadece içerideki sesin dışarıya çıkmaması için bir ses izolasyonu olduğu için biraz baskılı geliyordu. Evde oyun oynarken Logitech G230 kullanıyorum. Onunla karşılaştırma yaptığımda baskılı geliyor bana ama birisi müzik diğeri oyun için. O yüzden karşılaştırmak pek de doğru olmaz. Birisinin ses izolasyonunun daha iyi olması gerekiyor sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı