[Anket] Hangi Akıllı Telefon Markasını Tercih Ediyorsunuz?

Hangi Akıllı Telefon Markasını Tercih Ediyorsunuz

• Apple

Oy: 20 19,4%
  • Samsung

Oy: 43 41,7%
  • Xiaomı

Oy: 20 19,4%
  • Huawei

Oy: 8 7,8%
  • Realme

Oy: 1 1,0%
  • Oppo

Oy: 2 1,9%
  • LG

Oy: 1 1,0%
  • OnePlus

Oy: 3 2,9%
  • HTC

Oy: 2 1,9%
  • General Mobile

Oy: 3 2,9%

• Oy verenlerin toplamı
    103
Samsung Note FE kullanıyorum mükemmel telefon. Kavisli ekranına ve fiziksel home tuşuna bayılıyorum. Ama akşamları fotoğraf çekmek isterseniz tost makinesinden beter çekiyor.

Telefonun özellikleri kadar satın aldıktan sonra ne kadar ilgileniliyor o da önemli. Onun için daha önceki telefonum Android One projesindeydi ama telefon Google'ın vadettiği gibi 2 sene güncelleme alamadan batarya olarak ve teknik arızalarla beraber ömrünü doldurdu. Zaten üst seviye bir ürün değildi.

Yazının bu kısmına geçmeden önce fanboy damgası vurup geçecek varsa okumaya zahmet etmeyip burada bıraksın zaten. Ben kullanıcıyım ve neye para verdiysem parasını hak ediyor mu etmiyor mu diye bakarım. Hiçbir telefon şirketi babama veya babamın oğluna ait değil sonuçta.
Şu an yaklaşık 2,5 senedir iPhone 8 kullanıyorum ve daha bir 2 sene boyunca güncelleme almaya devam edecek telefon. Bunun garantisinin olması güzel hissettiriyor ve güvenlik, akıcılık tarafında bir problem yaşanmıyor. Burada bilgilerin toplanması ve "Siri dinliyormuş" muhabbetine de girmeyeceğim çünkü internette ve elektronik ortamda yaptığınız hiçbir şey tamamen güvenli değil.
Kurdan ve alım gücünün düşmesinden dolayı telefonun fiyatı şu an 1,5 katında ve üzerine 2 nesil çıktı. Lakin halen ilk günkü halini bozmadan kullanabiliyorum ve tatmin ediyor. Tabi şunu da söylemem gerek, bilinçli bir kullanıcıyım. Aynı paraya başka bir markanın ürününü de tercih etsem cihazın bu kadar uzun ömürlü olması benim kullanımıma bağlı olurdu. Önemli olan kullanıcının tatmin olması ve verdiği paranın karşılığını alabilmesi, başının ağrımaması. Her şey kullanıcıya, yani parayı verip hizmet alana kalmış.

Yıllardır Samsung ve Android kullanıcısıydım. İlk fırsatta iOS'a geçmeyi düşünüyorum. Parayla rezil olmaya gerek yok. Benimle zerre alakası olmayan bir sorun için beni suçlu bulan bir markayı niye tercih edeyim?
Satana kadar her şey mükemmel, sattıktan sonra "umrumda değilsin" modunda olan ve 1 sene sonra yeni telefon çıkartınca beni unutan bir markayı ben de unuturum!
Samsung'tan o kadar mobil cihaz aldık ama doğru düzgün bir güncelleme bile alamadık... :D

Şu an Vestel kullanıyorum, yeni telefon alacağım zaman fiyatına göre en iyi olan ve kolay root atılabilen bir telefon alacağım. Sony'ye karşı bir sempatim var fakat markası pek önemli değil, yerli olmasın yeter.

Sağlamlık açısından iPhone hala ilk iPhone 5'im duruyor ve kullanılıyor iPhone 6S im hala kullanılıyor iPhone 7 var kullanılıyor ama istediğim gibi dosya yükleme müzik video indirme ve güzel resim çekmek için Huawei'e geçtim gerek kamera gerekse oyunlarda çok daha fazla performans veriyor aynı performansı Apple'da almak istesem şu anda 10 bin TL gözden çıkarmam gerekli 3 bin TL'ye her işimi görüyorum.

Bu tercihimi Xiaomi den yana kullandım. Yükselişte olan ve merak ettiğim bir markaydı zaten.
İlk önce anneme Redmi 8 kendime Redmi Note 8 Pro aldım. Benim telefon gelmeyince bir süre telefonsuz kaldım. 😁

Daha sonra biraz daha bütçe arttırarak tasarımından dolayı Xiaomi Mi 9T tercih ettim.
Şuan için memnunum.

Mi 9T almadan önce İphone'lara baktım ancak uygun fiyatlı bulamadığımdan bana uygun olanı aldım.

Geri
Yukarı