Anksiyete ve panik atak kol uyuşması yapar mı?

• Konuyu başlatan Bir6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 789
@Bir6 dahiliye bölümünden randevu al. Doktora B12 ferritin ve folat asit gibi değerlerine bakmasını söyle. Kansızlık veya düşük vitamin değerleri kollarda uyuşma yapabilir.

Kas ve kemik ağrıların varsa özellikle aylar öncesinden sırt ağrın olduysa 30 dakikayı geçen o zaman 25 hidroksi D vitamine baktır. Özetle B12, 25 hidrosi D vitamini, folat folik asit ve ferritin bunlara baktır düşüklük varsa uyuşmalar kaçınılmaz.

Anksiyeteye bağlı uyuşma zor olur sadece aşırı nefes alıp verdiğinde kollarında kaskatı kesilme ve tansiyon yüksekliğinde oksijen açlığında olur bunun için ise aşırı panikatak veya kriz geçirmen gerekiyor.

@QuaJiHuan teşekkür ederim zaten doktora gitmeyi düşünüyordum ama gerçekten anksiyetem artınca kolumdaki uyuşma seviyeside artıyor şu an biraz sakinleştim ve uyuşmada biraz azaldı diyebilirim

@QuaJiHuan kas ve kemik ağrım yok sadece uyuşma var

@Single_factor şöyle ki normalde dışardayken ya da farklı bir şey yaparken bir şey olmuyor lakin akşamları benim panik atağım ve anksiyetem artıyor eğer bir şeylerle meşgul omazsam bayağı kötüde oluyorum ve bu süreç içinde de kolum uyuşuyor ama bu kol uyuşmasını yeni yeni yaşıyorum 1 haftadır falan ama bende anksiyete ve panikatak 6-7 yıldır var bu yüzden bu konuyu açasım geldi bir de kan tahlilinde, EKG de ve tansiyon gibi testlerde bende normal çıktı acaba psikolojik falan mı yapıyorum acaba diye de kuşkulanıyorum arada ama dediğim gibi bu kol uyuşması 1 haftadır var ama panikatak ve anksiyete 6-7 yıldır.

@QuaJiHuan peki çocuk cerrahisi kol uyuşmasına bakarmı.

Son düzenleme:
@Bir6 çocuk cerrahisi yerine nörolojiye gidip mr çektirmen gerekiyor ve emg testi yaptırman gerekiyor.

İlk başta nörolojik bir sorunun var mı doktor incelesin sonra ise emg baksın sinir sisteminde sorun var mı diye incelesinler en son bir şeyler çıkma ihtimaline karşı fizik tedavi ve rehabilitasyon polikliniğe yönlendirip oradan tedavi alman gerekebilir yani kol uyuşmasının pek çok sebebi olabilir.

Doktora gidip araştırılmadığın sürece sana net bir cevap veren çıkmayacaktır.

@QuaJiHuan 17 yaşında olduğum için direk olarak nöroloji ya da iç hastalıklar dahileye randevu alamıyorum çocuk sağlığı ve hastalıklarından muane olduktan sonra çocuk nörolojisine randevu ala biliyorum ama iç hastalıklar dahiliyeye alamıyorum onun için ne yapmalıyım ya da farklı olarak hangi bölüme gitmeliyim kansızlığımın olup olmadığına baktırmak istiyorum.

@Bir6 nörolojide testlerini isteyebilir kan tahlili ve ferritin bakabilir. Dahiliye için istersen yazı yazmasını söylersin yönlendirmesi için sende dahiliye bilgi işlem veya kayıt sekreterliğine gidersin randevu almaya çalışırsın.

Panik atak etkileri için illa ki tam bir krize girmeye gerek yoktur. Boş kaldıkça az veya çok belirti verebilir. Muhtemelen kalp krizi anında sol kolun uyuştuğuna dair bir bilgi edindin ve ister istemez senin de uyuşabiliyor. Bulmaca felan çöz, oyun oyna bir şeye odaklan eğer geçiyorsa psikolojik olma ihtimali yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı