Anlat Kurtul

Arkadaşlar herkes kendine Asosyal damgasını yapıştırmış ancak bundan kurtulabilmek kolay.

Bunu birkaç yıl önceye kadar tek amacı CS 1.6 sunucusunda Top15 listesinde birinci olmak olan biri olarak ben size söylüyorum.
Dış dünyaya açılın insanlar ile anlaşmaya çalışın kızlar ile önce normal muhabbet kurun.

Bu hayatta vazgeçeceğiniz hiçbir şey sizden daha önemli değil bunu unutmayın.

Burada yaşayayım, Ancak bilgisayarım ve sınırsız internetim olsun yeter. Ömrümün sonuna kadar kımıldamam.
Bende bi sabah uyanıp kimsenin olmadığı bi hayatta yaşamak isterdim. Ama elektrik, gıda gibi şeyler asla bitmeyecek.

Arkadaşlar herkes kendine Asosyal damgasını yapıştırmış ancak bundan kurtulabilmek kolay.

Bunu birkaç yıl önceye kadar tek amacı CS 1.6 sunucusunda Top15 listesinde birinci olmak olan biri olarak ben size söylüyorum.
Dış dünyaya açılın insanlar ile anlaşmaya çalışın kızlar ile önce normal muhabbet kurun.

Bu hayatta vazgeçeceğiniz hiçbir şey sizden daha önemli değil bunu unutmayın.
Asosyallikten çıkmak isteyeceğimi sanmıyorum. Sen dahi bunun neden olduğunu biliyorsun. O baskılar her şeyin para ile sonuçlanması, ömrünün sonuna kadar çalışmak zorunda kalman. Sürekli tek sorumluluk ile yaşaman ve bunun zorunlu olması. Kısaca hayat bana göre değil, dışarıda gezmeyi seven birisi değilim gezdim de ne oldu? Daha zararlı çıktım..

Asosyallikten çıkmak isteyeceğimi sanmıyorum. Sen dahi bunun neden olduğunu biliyorsun. O baskılar her şeyin para ile sonuçlanması, ömrünün sonuna kadar çalışmak zorunda kalman. Sürekli tek sorumluluk ile yaşaman ve bunun zorunlu olması. Kısaca hayat bana göre değil, dışarıda gezmeyi seven birisi değilim gezdim de ne oldu? Daha zararlı çıktım..
Hocam resmen aynı şeyleri düşünüyoruz.

Bende bi sabah uyanıp kimsenin olmadığı bir hayatta yaşamak isterdim. Ama elektrik, gıda gibi şeyler asla bitmeyecek.
Bunların çözümünü bulabiliriz. Örneğin internet üzerinden ufak çapta para kazanıp elektrik faturası ödeme ve yemek sipariş etme gibi :) Kendimi bazen tamamen kapatmak istiyorum. Kimse yaşadığımı hatta benim olduğumu bilmesin istiyorum.

Hocam sana şunu söyleyeyim, çağın çoğunluğu gibi ben de asosyalim ama dünyadan ve hayattan öğrendiğim en önemli şey: İnsan sosyal bir varlıktır ve sosyallik mutluluktur. Tercihinizi değiştirmemenizin sebebi de konfor alanınızdan çıkmak istememeniz. Oysa değişim gelişimdir. Unutmayın, bu hayatta hep topluluğa bağlı kalanlar kazanmıştır. Bunun en önemli örneği evrimdir.

Gerçek hayatın kısaca anlatımı şu olabilir.
Ölene kadar bir işte çalış, evlen çocuk yap onları büyüt ve kollarından gidişini izle. Hiç eğlenme yahut istediğin şeyleri yapma.
Ancak sanal dünya ise tam tersi.
Eğlenerek istediğini yap, istediğinle beraber ol (Bu tür oyunlar var bilen bilir) Canın ne isterse onu yap kimse sana engel olamaz veya senin kararlarına laf atamaz.
Eğer bu dünyada hak edene hak edildiği gibi davranılsaydı durum tam tersi olurdu. İstediğiniz kadar zeki olun eğer din veya başka şeyler ile düşünceniz uyuşmuyor ise bir hiçsinizdir. Oysa ki tam tersi olmalı..

Asosyallikten çıkmak isteyeceğimi sanmıyorum.
Tabii ki bu senin düşüncen saygı duyarım.

O baskılar her şeyin para ile sonuçlanması, ömrünün sonuna kadar çalışmak zorunda kalman.
İnsanların bu kadar çalışmasının bir sebebi de 60 yaşından sonra rahat yaşayabilmek ama bilmedikleri şey asıl rahat yaşamak istedikleri dönemin çok daha erken olacağı.

Kısaca hayat bana göre değil, dışarıda gezmeyi seven birisi değilim gezdim de ne oldu? Daha zararlı çıktım..
Senden aslında iyi programcı olur hocam :)

Tek bir düşünce üstüne çalışan ve o ise kendini adıyan biri.

Kendimi bazen tamamen kapatmak istiyorum. Kimse yaşadığımı hatta benim olduğumu bilmesin istiyorum.
Seni bu düşünceye iten birçok neden olabilir bu nedenleri sormayacağım zaten sormaya da hakkım yoktur ancak insan kendini diğerlerinden daha çok düşünmeli.

Hocam sana şunu söyleyeyim, çağın çoğunluğu gibi ben de asosyalim ama dünyadan ve hayattan öğrendiğim en önemli şey: İnsan sosyal bir varlıktır ve sosyallik mutluluktur. Tercihinizi değiştirmemenizin sebebi de konfor alanınızdan çıkmak istememeniz. Oysa değişim gelişimdir. Unutmayın, bu hayatta hep topluluğa bağlı kalanlar kazanmıştır. Bunun en önemli örneği evrimdir.
Hayatın sınırlı olması beni itiyor. Neden hep çalışmak zorundayız? Neden istediğimiz her şeyi yapamıyoruz. Neden eşitlik yok? Bunlar asıl sorular. Bana göre sosyalliğin bir sınırı var, sınırlı olan şeyler çok çabuk sıkar ve hiç haz alamam. Bundan 2 yıl önce çok aktiftim, ancak zevk alamıyordum şu anda ise tam tersi. Her gün yeni çıkacak oyunları beklemek, sevdiğim oyunları oynarken yüzümün gülmesi hoşuma gidiyor.

Hayatın sınırlı olması beni itiyor. Neden hep çalışmak zorundayız? Neden istediğimiz her şeyi yapamıyoruz. Neden eşitlik yok? Bunlar asıl sorular.
Bu sorular bana Şanışerin Artık anlamıyorum şarkısını hatırlattı.

Geri
Yukarı