Anlık FPS düşmesi

Teurastaja.

Kilopat
Herhangi bir oyunu açtıktan 10-15 dakika sonra 60-70 FPS'ten 5 FPS'e düşüyor. Alt+Tab yaptıktan yaklaşık 30 saniye sonra eski haline dönüyor, 10-15 dakika sonra yine aynı olayı yaşıyorum. İşlemci frekansı 2400MHz'den 400MHz düşüyor. Laptopun termal macunlarını kaliteli marka ile değiştirdim ve fanlarını temizledim. Laptopun altında boşluk var. Bilgisayar sıcaklığı boştayken 43-51 arasında, yükteyken 75-83 derece arasında. Format attım, Windows sürümü değiştirdim yine de aynı problemi yaşıyorum. Sürücüleri kendim kuruyorum başka bir program aracılığıyla kurmuyorum. Throttle stop programı işlemcimi desteklemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir oyunu açtıktan 10-15 dakika sonra 60-70 FPS'ten 5 FPS'e düşüyor. Alt+Tab yaptıktan yaklaşık 30 saniye sonra eski haline dönüyor, 10-15 dakika sonra yine aynı olayı yaşıyorum. İşlemci frekansı 2400MHz'den 400MHz düşüyor. Laptopun termal macunlarını kaliteli marka ile değiştirdim ve fanlarını temizledim. Laptopun altında boşluk var. Bilgisayar sıcaklığı boştayken 43-51 arasında, yükteyken 75-83 derece arasında. Format attım, Windows sürümü değiştirdim yine de aynı problemi yaşıyorum. Sürücüleri kendim kuruyorum başka bir program aracılığıyla kurmuyorum. Throttle stop programı işlemcimi desteklemiyor.
Tozlanmadan kaynaklı olabilir tozlanınca işlemci aşırı ısınır ve ısı kaybetmek için ani performansını düşürür buda donmalara kasmalara neden olur.

Kasayı temizlettir macun sür cpu ya genelde böyle ani fps düşüşleri işlemciden kaynaklı oluyor kasayı temizleyip macun sürmen faydalı olacaktır.
1 hafta önce hepsini yaptım.Temizledikten sonra değişen bir şey olmadı.Pil ayarlarından en düşük ve en yüksek işlemci durumunu azaltıp arttırdım yine 15 dakika sonra fps düşüyor.Oyundaki ayarları ve ekran çözünürlüğünü düşürüp denedim sonuç yine aynı.

Geri
Yukarı