Anlık FPS düşüşü nasıl geçer?

İşletim sistemi
Windows 10

Naygr

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: NVIDIA GeFprce 930MX / İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-8250U CPU @ 1.60GHz / Anakart: Asus X542URR / Ram: 8x2 DDR4 2400Mhz
Performans Diski: SAMSUNG 870 Evo 250gb SSD
Laptopuma 2 gün önce SSD ve RAM taktırıp format attırdım(SSD ve RAM'i kendim ayrı olarak satın aldım), laptop normalde düşük FPS ile oyunları sorunsuz açarken(örnek: League of Legends: 60FPS sabit - need for spead heat: 40FPS sabit) şu anda oynadığım oyunlarda FPS yükseldi evet ama arada 5-10 saniye FPS düşüşü yaşıyorum yani LoL'de en düşük ayarlarda 120FPS oynarken bir anda 30 40 FPS oluyor, need for spead üzerinde de aynısı oluyor en düşük ayarlada 60FPS alıyorum bir anda oyun kasmaya başlıyor. Bu sorun laptop ile alakalı mı yoksa başka bir şey mi var?

Aldığım SSD ve RAM:

Özellikler nedir?

Ekran kartı: NVIDIA GeForce 930MX

İşlemci: Intel(R) Core(tm) i5-8250U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz.

RAM: DDR4 2400MHz 16 GB.

Ve bir tane HDD 500GB bir tane SSD 250GB yukarıda linkini atmıştım.

İşlemci ve ekran kartı ile de alakalıdır bir yeri arttırsanda diğer yanı eksik kalıyor.

Peki bu FPS düşüşlerini geçirenin bir yolu yok mu?

Ekran kartı: NVIDIA GeForce 930MX

İşlemci: Intel(R) Core(tm) i5-8250U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz.

RAM: DDR4 2400MHz 16 GB.

Ve bir tane HDD 500GB bir tane SSD 250GB yukarıda linkini atmıştım.

Peki bu FPS düşüşlerini geçirenin bir yolu yok mu?
Windows'ta ki gereksiz hizmetleri kapatarak,driverların güncel olup olmadığını kontrol ederek,işlemci termal macununu kontrol ederek ve bir kaç ayar ile bir şey yapılabilir.

V-Sync kapalı olunca da bu sorun oluşabiliyor. Şahsen birkaç oyunda deneyimledim.

Tamam da benim bildiğim V-Sync açık olunca FPS düşüşü yaşanmaz mı?

Windows'ta ki gereksiz hizmetleri kapatarak, driverların güncel olup olmadığını kontrol ederek, işlemci termal macununu kontrol ederek ve birkaç ayar ile bir şey yapılabilir.

Laptopa RAM ve SSD'yi taktıktan sonra bütün her şeyi güncelledik ve termal macunu da yeniledik.

Geri
Yukarı