Anlık gecikme fırlaması

Quanox

Decapat
Öncelikle merhaba, yaklaşık 2 gün önce yeni bir internet ve yeni bir modem aldım (24 Mbps). 1080p 60FPS videoları sorunsuz izlememe rağmen özellikle LoL'de 15-20 saniyede bir pingim 150-500 aralığına çıkıp 1-2 saniye içerisinde düşüyor. Müşteri temsilcileri internetimin iyi olduğunu söyleyip yardım etmiyorlar. Ne kadar yerde araştırsam da bir çözüm bulamadım. Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler. (Windows 10)

Öncelikle merhaba, yaklaşık 2 gün önce yeni bir internet ve yeni bir modem aldım (24 Mbps). 1080p 60FPS videoları sorunsuz izlememe rağmen özellikle LoL'de 15-20 saniyede bir pingim 150-500 aralığına çıkıp 1-2 saniye içerisinde düşüyor. Müşteri temsilcileri internetimin iyi olduğunu söyleyip yardım etmiyorlar. Ne kadar yerde araştırsam da bir çözüm bulamadım. Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler. (Windows 10)
Hız testi sonuçlarını atman mümkün mü ?

Çok basit bir çözüm olacak fakat, wi-fi ile bağlanıyorsan modemine bir LAN kablosu alıp onunla bağlanmanı tavsiye ederim. Eğer kabloluda da aynı sorunu yaşıyorsan muhtemelen evine internet sağlayıcının apartmandaki ya da sokaktaki kutusundan gelen kabloda sıkıntı vardır bir elektrikçi ile görüşmen gerekebilir diye düşünüyorum. Yine de hız testi sonuçlarına göre daha doğru bir çözüm üretebiliriz.

İnternetlerimiz büyük ihtimal benzer. Aynı sorunu bende yaşıyorum. Ben kablo ile bağlayıp oynamak ile çözdüm. Tek çözüm bu sanırım. Wifi de iken 2.4ghz bandı da 5ghz bandı da aynı sorunu yaşatıyor. Wifi ile oynamak gerçekten zor.
Screenshot_20200923-125010.jpg

İnternetlerimiz büyük ihtimal benzer. Aynı sorunu bende yaşıyorum. Ben kablo ile bağlayıp oynamak ile çözdüm. Tek çözüm bu sanırım. Wi-Fi'de iken 2.4GHz bandı da 5GHz bandı da aynı sorunu yaşatıyor. Wi-Fi ile oynamak gerçekten zor.Eki Görüntüle 678206

Birebir aynısı
Eski internetinde böyle bir sorun ile karşılaştın mı?
hayır
Hız testi sonuçlarını atman mümkün mü ?
HJKAVFQIŞUAWYFV.png

Ethernet kablosu ile bağlı olduğun halde ve internet hızı değerlerin de gayet normal gözüktüğünü de göz önüne alırsak ya kendi LAN kablon sıkıntılı ya da dediğim gibi evin içine internet sağlayıcının kutusundan gelen kabloda bir arıza olabilir gibi geliyor. Başka bir LAN kablosu ile deneyebilir misin oynamayı eğer varsa?

Bilgisayarın soketinde de bir sıkıntı olabilir başka oyunlarda da yüksek gecikme sıkıntısı alıyor musun bu şekilde?

Yeni konular

Geri
Yukarı