Çözüldü Anlık kilitlenme ve reset sorunu VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NeCRiS

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemi topladığımdan beri random olarak oyunlarda ve Windows'da kilitlenme ve ardından 10 sn sonra otomatik resetleme sorunu yaşıyorum. Minidump dosyası ektedir. Yardımcı olursanız sevinirim. BIOS ve Windows güncel. Ekran kartı yeni eski bütün sürücüleri denedim. Bu sorun her oyunda da olmuyor. PES 2020'de çok sık oluyor. Bazen oyunda bazen oyunu açar açmaz menüde. Nadir de olsa Chrome da çok fazla sekme açıkken video izlerken oluyor. Bütün stabilite testlerini yaptım hiçbir sıkıntı çıkmıyor.

Sistemim;

MSI B450 GAMING Plus Max.
Ryzen 5 1600 AF.
ASUS RX 570 ROG STRIX OC 4 GB.
High Power 500W.

Son 2 kilitlenme minidump dosyası.

@Recep Baltaş
@Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Söküp deneyebilirsin ama dediklerim değişmeyecek. Ekran kartın veya PSU'da sorun var. Garantisa varsa yolla kontrol etsinler.
Ekran kartının garantisi var sadece. Göndermeden farklı bilgisayarda deneyeceğim.
Arkadaşlar rica etsem şu minidump a bakar mısınız?

@MayCrasH
Arkadaşlar sorunu çözdüm sanırım 1 haftadır herhangi bir kilitleme olmadı. Bir çok şey denedim ancak yaptığım son 2 şey Aida 64 programını silmek ve ekran kartını söküp tekrar takmak oldu. Bunlardan biri sorunu çözdü. Aynı sorunu yaşayanlar deneyebilir. İlgilenenlere teşekkür ederim.
@NeCRiS Dostum @MayCrasH'e saygımdan dolayı yazmak istemedim. Bilgi olarak bizden çok daha iyi ama aynı hatayı ve hata kodunu RX 570'im ile alıyordum. Neler denedim nafile kart arızalı cıktı ve değişim oldu.
Teşekkür ederim cevap için. Üstte önerilen değerleri deneyeceğim akşam eve geçince. O da olmazsa kardeşimde de aynı kart var hocam onu takıp deneyeceğim. Kart yeni zaten son çare artık garantiye göndereceğim.

Ekran kartın problemli gibi, furmartk testi yap. Mavi ekran olursa kartı garantiye yolla.
Furmak ve diğer stress testlerinin hepsini yaptım hiç kilitlenme olmadı. Ayrıca mavi ekran almıyorum hiç, başlığı değiştiren arkadaş mavi ekran yazmış kendisi. Sadece kilitlenme ve 10 sn sonra otomatik resetlenme oluyor.

Furmark testini kaç dk yapıyorsun?
Otomatik kendi ayarlarında bitene kadar yapıyorum. Ayrıca mavi ekran almıyorum. Sadece kilitlenme ve 10 saniye sonra otomatik resetleme oluyor. Birazdan videosunu da paylaşacağım.
Videosu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitörden sesi alırken ses böyle kalıyor ancak kulaklıkta olunca ses böyle ses olmuyor kilitlenince.
Videodaki bip sesi telefon kaynaklı. Normalde öyle ses yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Furmark testi için şöyle soyleyim. Eski konularımdan bulabilirsiniz. Saatlerce teste bıraktım ama sağlam olan kart, oyunlarda kitlenıyordu. Servise aynı minidup dosyası ile yolladim ve iade karari cıktı.
İşin ilginç tarafı her oyunda yapmıyor hocam. 1-2 saat farklı oyunlar da oynuyorum sıkıntı çıkmıyor. Bazen PES de 3-4 maç yapıyorum sorun olmuyor bazen de açar açmaz menüde kilitleniyor.

Testleri yaptıktan sonra büyük ihtimal garantiye göndereceğim sanırım. N11 Dea Bilgisayar dan almıştım. Kendilerine mesaj attım Segment Bilgisayara göndermemi söylediler. 600 tane sattık bu şikayeti ilk defa sizden duyduk dediler. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı