Anlık sinir patlaması yaşayan var mı?

Merhaba,

Bizim çözebileceğimiz bir durum değil.
Lütfen başvuru yapın; MHRS Portal | Anasayfa

Şaka değil, ciddi olarak söylüyorum.
Bahsettiğiniz şey normal bir durum değil ve daha üst boyutlara evrimleşebilir.
Sorun bu seviyedeyken çözmelisiniz.
Başvuru yapmama gerek yok. Babam hekim istersem randevuyu hallederim. Konuyu açma amacım çözüm değil. Benimle aynı durumu yaşayanlar var mı onu öğrenmek.

Genel olarak gergin bir insan değilim. Ancak o gün canımı sıkan çokça şey yaşamışsam ve sabrımı taşıran bir olay daha olursa karşımdaki kişiye pek iyi davrandığım söylenemez. Bunun dışında sinir olduğum zaman sadece gözlerim kısılıyor. Normal olaylarda olabilen sinir patlamam budur en fazla.

Merhaba,

Bizim çözebileceğimiz bir durum değil.
Lütfen başvuru yapın; MHRS Portal | Anasayfa

Şaka değil, ciddi olarak söylüyorum.
Bahsettiğiniz şey normal bir durum değil ve daha üst boyutlara evrimleşebilir.
Sorun bu seviyedeyken çözmelisiniz.

*Hatta atarlı giderli yorum yapan minnoş arkadaşlara da tavsiye ederim.
Bu tür olaylar için psikoloğa gitmek gerekmiyor mu? Öfke terapisi? Bunlar devlet hastanelerinde oluyor mu?

Benim de aklıma utanç verici şeyler geldiği zaman şaçma sapan şekillerde bağırıyorum. Neden oluyor bilmiyorum. Bağırdığım zaman aklımdaki herşey gidiyor ama.

Bana insanlar 10 dakikada bir gelip şunu yap bunu yap dedikleri zaman oluyor. Hiç söylemeseler ya da bir kere söyleseler zaten yapacağım ancak gelip ha bire söyleyince o işi yapmak istemiyorum. Bu durumda da kontrolsüz sinirleniyorum genelde.

Başvuru yapmama gerek yok. Babam hekim istersem randevuyu hallederim. Konuyu açma amacım çözüm değil. Benimle aynı durumu yaşayanlar var mı onu öğrenmek.
Bende diyorum ki sizinki normal bir durum değil, o yüzden başkalarında olmasını beklemeyin.
Şunu deseydiniz ki, örneğin; "karşımda sakızı abartılı çiğnedi, dayanamadım kavga ettik bu gibi durumlara katlanamayan var mı?" bu normal olurdu ve karşılıkta bulurdu elbet bir kaç kişiden.

Siz o esnada oluşan bir duruma tepki vermiyor, sonrasında takıntı halinde aklınıza getirip olmaması gereken tepkiler veriyorsunuz. Buda size, ailenize ve yaşadığınız topluma tehlike teşkil eden bir durum.
Israrım bu yüzden, derdinize dert eklenmesin.

İyi günler.

Bu tür olaylar için psikoloğa gitmek gerekmiyor mu? Öfke terapisi? Bunlar devlet hastanelerinde oluyor mu?
Devlet hastanelerinde, önce psikiyatrist görür hastasını sonrasında duruma göre ilaç tedavisi ve gerekli yönlendirmeyi gerçekleştirir psikoloğa.

Son düzenleme:
Siz o esnada oluşan bir duruma tepki vermiyor, sonrasında takıntı halinde aklınıza getirip olmaması gereken tepkiler veriyorsunuz. Buda size, ailenize ve yaşadığınız topluma tehlike teşkil eden bir durum.
Israrım bu yüzden, derdinize dert eklenmesin.
Anladım hocam, teşekkürler.

Ben bir anlık bir sinir patlaması sonucunda neler olduğunu gördüğüm için öfkemi artık kontrol edebiliyorum. Bir sebepten dolayı sinirlenirsem açar bir müzik dinlerim, o ortamı terk ederim veya kendi içimde o öfkemi yaşarım.
Bir anlık sinir patlaması sonucunda beni iyi bir benzetmişlerdi. O gün bugündür bir daha öfkeyle kalkmam 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı