Anlık takılma donma ve çökmeler

raven04

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar sistem elime çarşamba günü ulaştı. İtopya'dan yeni toplamıştım, fakat oyunlarda anlık anlık donmalar oluyor hele Minecraft oynatmıyor durmadan donuyor 10 saniyede 1 YouTube'de donuyor ve düşük Zula vb oyunlarda anlık anlık donuyor sorun nedir henüz bulamadım yardımcı olur musunuz?
Sistem:
1 X ASUS ROG STRIX Radeon RX570 4 GB GDDR5 256 Bit ekran kartı.
1 X Adata 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520 MB okuma / 450 MB yazma)
1 X XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
1 X AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 19MB önbellek 6 çekirdek AM4 14nm işlemci.
1 X Gigabyte A320M h 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.
1 X Power Boost VK-P3305B 500W mesh panel USB 3.0 mid Tower kasa.

@raven04

Kaç kere diyoruz Driver Booster gibi yazılımlar kullanmayın diye, sistemde sorunlar yaratıyor ve yanlış veya bozuk sürücü yüklüyor. Sorununuz için format atıp sürücüleri ana kartınızın sitesinden elle yükleyin. Format attıktan sonra bir ağa bağlanmadan önce sürücüleri kurun sonra bağlanın yoksa Windows sürücüleri kendisi kuruyor ve ben bunu önermiyorum.

Ana kartınız için güncel sürücüler: LINK
Ekran kartınız için güncel sürücü: LINK (Windows 10 64bit seçip "Radeon Software Recommended WHQL" olanını kurun)

@raven04

Kaç kere diyoruz Driver Booster gibi yazılımlar kullanmayın diye, sistemde sorunlar yaratıyor ve yanlış veya bozuk sürücü yüklüyor. Sorununuz için format atıp sürücüleri ana kartınızın sitesinden elle yükleyin. Format attıktan sonra bir ağa bağlanmadan önce sürücüleri kurun sonra bağlanın yoksa Windows sürücüleri kendisi kuruyor ve ben bunu önermiyorum.

Ekran kartınız için güncel sürücü: LINK (Windows 10 64 Bit seçip "Radeon software recommended WHQL" olanını kurun)

Doğrudur hocam sadece ekran kartını kendi sitesinden kurmuştum. Tekrar deneyeceğim.
@raven04

Ekran kartınız için güncel sürücü: LINK (Windows 10 64 Bit seçip "Radeon software recommended WHQL" olanını kurun)

Allah razı olsun başkan. Dediklerini harfi harfine yaptım sorunum çözüldü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı