PHP Anlık veri yazdırma

Timuçib

Decapat
Arkadaşlar iyi Sosyaller herkese, birkaç aydır web programlamaya geçtim ve bazı sorunlar yaşıyorum. PHP bayağı farklı geldi.
Sorum şu. Aşağıdaki görselde olan tuşların içerisinde üstünde yazan değerler var, bu tuşlardan herhangi bir tanesine basıldığında değerleri metin kutusuna yazdırmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım?

Ekran görüntüsü_2023-05-26_19-18-04.png

W3 Schools içinde gerekli makale var. Buradan güzel bir şekilde PHP ile Ajax nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Hocam anladığım kadarı ile JScripte bulaşmadan bu işi çözemeyeceğim gibi galiba JS başlayacağım.

Hocam anladığım kadarı ile JScripte bulaşmadan bu işi çözemeyeceğim gibi galiba JS başlayacağım.
JavaScript olmadan da yapılabilir, ama en temiz yolu JavaScript ile olur. PHP ile yaparsanız çok gereksiz hardcoding yapmış olursunuz ben bu yüzden size JavaScript önerdim ama gereksiz mesaj uyarısı aldım boş yere.

JavaScript olmadan nasıl yaparız sorusuna gelirsek, kendim yazmam için üzerinde biraz düşünmem gerekiyordu o nedenle kolay yolu seçerek internetten buldum çözümü:

Buradaki cevabı deneyin sadece PHP ve HTML ile yapılmış.

JavaScript olmadan da yapılabilir, ama en temiz yolu JavaScript ile olur. PHP ile yaparsanız çok gereksiz hardcoding yapmış olursunuz ben bu yüzden size JavaScript önerdim ama gereksiz mesaj uyarısı aldım boş yere.

JavaScript olmadan nasıl yaparız sorusuna gelirsek, kendim yazmam için üzerinde biraz düşünmem gerekiyordu o nedenle kolay yolu seçerek internetten buldum çözümü:

Buradaki cevabı deneyin sadece PHP ve HTML ile yapılmış.

Sağ olun hocam bakıyorum.

Geri
Yukarı