Anne Türk ise biz de Türk sayılır mıyız?

Babanın kanını nasıl taşımıyorsun dostum? Bu kadar üzerine düşülecek bir şey değil zaten hangi ırka mensup olduğun. Kimse saf Türk, saf Alman, saf Kürt değil. Yıllarca karışmış ırklar.

Nasıl oluyormuş bu? Anlatsana biraz. Kan grubuna bakarak karar vermediğini umuyorum.

Onlar senin ebeveynlerin. Memleket konusuna çok takıyorsan evet, ikisinin de memleketinden sayılırsın ama etnik köken bir yere kadar. İşin özünde bu gezegendensin. Gerisi çok önemli değil aslında.

Evet kan grubuna bakarak öyle dedim. Bilmiyorum hatam varsa doğrusunu söyleyebilirsin, alaycı bir tavırla bunu yazman açıkçası hiç hoş değil.

Elbette hangi milliyetten olduğumu merak ederim, bu benim en temel haklarımdan biri... Benim için etnik köken önemli, senin için olmayabilir ona bir şey diyemem ama nereden geldiğini bilmek, atalarının hangi coğrafyadan geldiğini bilmek gerekiyor. Sonuçta kaplumbağalar da bu gezegenden ama ikimiz ayrı canlılarız. Mesela Türkler daha savaşçıdır diğer ırklara kıyasla, ancak IQ seviyesi daha düşüktür Türklerin. Bunu "IQ by Countries" yazarak öğrenebilirsin. Bazı ırkların üstün özellikleri veya kötü yönleri vardır. Bunu nasıl inkar edebiliriz? Bunu söylememi umarım ırkçılık olarak anlamazsın.
%40-30 Türksün. Yani Slav-Türk karışımı melezsin.
Kırma Türk seni (ironi)
:D

Sonuçta kaplumbağalar da bu gezegenden ama ikimiz ayrı canlılarız. Mesela Türkler daha savaşçıdır diğer ırklara kıyasla, ancak IQ seviyesi daha düşüktür Türklerin. Bunu "IQ by Countries" yazarak öğrenebilirsin. Bazı ırkların üstün özellikleri veya kötü yönleri vardır. Bunu nasıl inkar edebiliriz? Bunu söylememi umarım ırkçılık olarak anlamazsın.
Gerçekten güldürdün. Madem bu kadar dert ediyorsun bunu git DNA'nı inceleyen bir firma var. Onlara ücretini ödeyip DNA'nı gönderirsen inceleyip sana videosunu atıyorlar. Eğer yüzde yüz Türk olduğunu görürsen benim IQ seviyem düşük ama gerçek bir savaşcıyım diyip hemen bir kılıç kalkan alırsın kendine.!

Evet kan grubuna bakarak öyle dedim. Bilmiyorum hatam varsa doğrusunu söyleyebilirsin, alaycı bir tavırla bunu yazman açıkçası hiç hoş değil.
Alaycı bir tavrım olduğunu düşünmüyorum. Mantıklı düşün. Annen ve baban seni dünyaya getirmiş. Sen de kan grubuna bakarak "Ben babamın kanını taşımıyorum." diyorsun. Yaşın küçüktür, kalıtım bilmiyorsundur. Bunu düşünerek "Umarım kan grubuna bakarak karar vermemişsindir." dedim. Bunu alay olarak algılaman seninle alakalı.

Elbette hangi milliyetten olduğumu merak ederim, bu benim en temel haklarımdan biri... Benim için etnik köken önemli, senin için olmayabilir ona bir şey diyemem ama nereden geldiğini bilmek, atalarının hangi coğrafyadan geldiğini bilmek gerekiyor. Sonuçta kaplumbağalar da bu gezegenden ama ikimiz ayrı canlılarız. Mesela Türkler daha savaşçıdır diğer ırklara kıyasla, ancak IQ seviyesi daha düşüktür Türklerin. Bunu "IQ by Countries" yazarak öğrenebilirsin. Bazı ırkların üstün özellikleri veya kötü yönleri vardır. Bunu nasıl inkar edebiliriz? Bunu söylememi umarım ırkçılık olarak anlamazsın.
Günümüzdeki insanların çok büyük çoğunluğu melez. Sen kesinlikle öylesin. Söz olarak Türksün ama o kadar. Yok savaşçıymış, yok IQ seviyesiymiş, geç bunları. İnsan olan zaten ırkların üstünlüğü üzerine konuşmaz. Üstünlük varsa kişinin kendindedir.

Kıyaslamanda bir hayvana yer vermen de ilginç.

Irk aslen babadan geçer şeklinde kabul görmüştür, bu tabi eskiden erkeğin çok baskın olmasımdan kaynaklı bir durumdu ama şuanda da bilimsel açıdan çocuğun daha çok babadan gen aldığı tespit edildiği için nispeten doğru denilebilir ama genede hem annenden hem babandan belli oranda gen alırsın. Yani sende hem Türklük hemde slavlık geni var. Zaten kimse %100 bir millete ait değildir. Yani iki Türk çocuk sahibi olduğunda bile doğan çocuk çok çeşitli genlere sahip olur çünkü yüzyıllardır insanların birbirleriyle ilişkileri sebebiyle ırkların saflığı gensel açıdan bozulmuştur.

Bide ekstradan bilgi olarak şunu söyleyeyim bazı ırklar daha baskın olarak aktarılır. Yani babası Türk annesi X milletten olan bir çocukta büyük çoğunlukla Türklük geni vardır, bu durum babanın Türk olmasından kaynaklı değil Türklük geninin daha baskın aktarılmasından kaynaklıdır. Bu açıdan Slav ırkı ve gen aktarımı konusunda daha derin araştırmalar yapmanı öneririm bilgi almak açısından.

Gerçekten güldürdün. Madem bu kadar dert ediyorsun bunu git DNA'nı inceleyen bir firma var. Onlara ücretini ödeyip DNA'nı gönderirsen inceleyip sana videosunu atıyorlar. Eğer yüzde yüz Türk olduğunu görürsen benim IQ seviyem düşük ama gerçek bir savaşcıyım diyip hemen bir kılıç kalkan alırsın kendine.!

Arkadaşım sen harbiden olayı ya yanlış anladın ya da sende anlayacak zeka yok! %100 Türk olmayı istemek gibi bir derdim yok, zaten farklı milliyetten insanların birleşimiyle doğan çocuklar daha zeki oluyor. Sen de galiba "ırkım hiç önemli değil, benim babam orta Afrika'dan gelen biri bile olsa umurumda olmaz. Irk mırk benim umurumda değil kardeşim! Ben çok zekiyim çünkü hangi ırktan olduğum umurumda değil!" diyenlerdensin.

Anayasaya göre Türk'sün. Irk olarak merak ediyorsan, Avrupa'nın geçmişi zaten karışık. Bir dönem Roma hüküm sordu, araya Emeviler karıştı, Vandallar, Saksonlar, Vikingler vs. Arada Kavimler Göçü oldu, iyice birbirine girdi. Haçlı'lar toplandı, sonra Osmanlı akınları yapıldı. Saf ırk falan kalmadı yani (belki Çin'de az sayıda olabilir), kafanızı boşuna bunlarla meşgul etmeyin.

Irk aslen babadan geçer şeklinde kabul görmüştür, bu tabi eskiden erkeğin çok baskın olmasımdan kaynaklı bir durumdu ama şuanda da bilimsel açıdan çocuğun daha çok babadan gen aldığı tespit edildiği için nispeten doğru denilebilir ama genede hem annenden hem babandan belli oranda gen alırsın. Yani sende hem Türklük hemde slavlık geni var. Zaten kimse %100 bir millete ait değildir. Yani iki Türk çocuk sahibi olduğunda bile doğan çocuk çok çeşitli genlere sahip olur çünkü yüzyıllardır insanların birbirleriyle ilişkileri sebebiyle ırkların saflığı gensel açıdan bozulmuştur.

Bide ekstradan bilgi olarak şunu söyleyeyim bazı ırklar daha baskın olarak aktarılır. Yani babası Türk annesi X milletten olan bir çocukta büyük çoğunlukla Türklük geni vardır, bu durum babanın Türk olmasından kaynaklı değil Türklük geninin daha baskın aktarılmasından kaynaklıdır. Bu açıdan Slav ırkı ve gen aktarımı konusunda daha derin araştırmalar yapmanı öneririm bilgi almak açısından.

Teşekkür ederim. Sonunda yazdıklarıma kendini zeki sanıp agresif cevap verenlerden olmayan biri.

Yeni konular

Geri
Yukarı