Annem korona olduğundan şüpheleniyor

3 doz BioNTech aşılıyım. Mart ayının başında COVID-19 geçirdim. Grip olsam daha ağır geçerdi öyle diyeyim, belirtilerim soğuk algınlığı olduğumu düşünmeme sebep olsa da PCR testi yaptırınca pozitif olduğumu anladım.

Evde uyguladığım antijen testinin pozitif çıkması sonucu 1 hafta, ardından yaptırdığım PCR testinin de pozitif çıkması sonucu +1 hafta izolasyonda kaldım. Kronik rahatsızlığınız veya ciddi sağlık probleminiz yoksa o kadar da zorlayan bir hastalık değil.

Şüpheleniliyorsa en kısa sürede test yaptırılmalı, test sonucu çıkana kadar izole kalınmalı, sonuç pozitifse yaklaşık 10 gün boyunca yakın temastan kaçınılmalı, maske kullanılmalı. Bol bol su tüketilmeli ve istirahat edilmeli.

14 günde ilaçsız bir şekilde hastalığı yendim.
Hocam zaten olay korona olup olmaması değil. Ablamın vizesimi ne öyle birşeyi var üniversite sınavı sanırım. Benim de sınav haftam. Ondan dolayı bu kadar tedirginim.

Annem bu sabah sağlık ocağı'na gitti faranjitinden şüphelenerek. Akşam kendimi koronaymış gibi hissediyorum dedi. Evde bize olabildiğince uzaktaki odada yatıyor. Oda sürekli hava alıyor. Şimdilik test yaptırmadı yarın yaptırmayı düşünüyor. Benim bu hafta sınavlarım var salı ve cuma günü. Ailenin bütün üyelerine vitamin hapı kullandırtıyorum "ımunol" isimli. Korona olduğumuzda kullanıyorduk vitamin için şimdi de aileme hastalık bulaşmaması için içiriyorum. Sizce doğru mu yapıyorum? Daha başka ne önlemler alınabilir?

Ailecek isot yeme challenge yapın. Şaka yapmıyorum, biz ailecek öyle yaptık şüphelenmiştik ondan sonra bende gizlice kontrol edeyim deyip bunu yaptırtmıştım onlara. Sonucunda korona çıkmıştık.

Biraz daha açar mısınız?

Çok basit bir şekilde öğrendik. İşte ilk ben şüphelenmiştim bakılırsa. Pide yiyorum tat gelmiyor falan diğerleri çok bir şey dememişti ben bir şey yok demiştim ama korona olduğuma emindim. Ondan sonra ben ailecek acı yeme challenge yapalım dedim, zaten eğlence arıyorlardı başladık yapma. Hepsi acılık var ama isotun tadı gelmiyor demişti. Gittik test yaptırdık koronayız. Bir de biz hiç hissetmedik.

Çok basit bir şekilde öğrendik. İşte ilk ben şüphelenmiştim bakılırsa. Pide yiyorum tat gelmiyor falan diğerleri çok bir şey dememişti ben bir şey yok demiştim ama korona olduğuma emindim. Ondan sonra ben ailecek acı yeme challenge yapalım dedim, zaten eğlence arıyorlardı başladık yapma. Hepsi acılık var ama isotun tadı gelmiyor demişti. Gittik test yaptırdık koronayız. Bir de biz hiç hissetmedik.

Babamda öksürme şeklinden anlamıştık biz.

Babamda öksürme şeklinden anlamıştık biz.

Babamda bir garip öksürüyordu. Ben zaten astım hastası gibi takılıyordum öksürürken ama hiç hissetmemiştim ben öksürük ve tattan başka.

Babamda bir garip öksürüyordu. Ben zaten astım hastası gibi takılıyordum öksürürken ama hiç hissetmemiştim ben öksürük ve tattan başka.

Babam akciğer kanseri hastası gibi öksürüyordu anneme sorduğumda kahvede sigara dumanı yüzünden etkilendiğini söylemişti. Kendisi çünkü sigara bırakali bayağı oluyor iyi ki bırakmış yoksa yoğun bakımdan çıkamazdı. Sürekli öksürmesi sonucu anneme ben baskı yaparak babam test yaptırdı. Kendisi hastaneye ve doktora gitmeyi sevmiyor çünkü. Maalesef 2 yıl boyunca tepkime rağmen aşısını da olmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı