Annem ödev yapmadığım için okulumu değiştirdi

Ben müthiş bir hayat yaşar demedim. Hani orada yaşam kalitesi daha iyi ya onu demek istedim.

Yoo değil. Ben bu doğru mu diye minik bir araştırma yaptım. Askeri ücret ile (sosyalleşmeye 100-150 dolar ayırdım) giysi vb. için 50 dolarınız kalıyor ki bu da minimum yaşarsanız. Yani öyle McDonald's'da çalışarak her yaz maldivlere gitmiyorsunuz.

Yoo değil. Ben bu doğru mu diye minik bir araştırma yaptım. Askeri ücret ile (sosyalleşmeye 100-150 dolar ayırdım) giysi vb. için 50 dolarınız kalıyor ki bu da minimum yaşarsanız. Yani öyle McDonald's'da çalışarak her yaz maldivlere gitmiyorsunuz.
Neden bu kadar takıldınız ki buna. Ben sadece temizlik işçilerinden örnek verdim. Emin olun Türkiye iyi bir refah seviyesine sahip olsaydı her hafta birileri bir şeyleri ödeyemediği için intihar etmezdi.

Neden bu kadar takıldınız ki buna. Ben sadece temizlik işçilerinden örnek verdim. Emin olun Türkiye iyi bir refah seviyesine sahip olsaydı her hafta birileri bir şeyleri ödeyemediği için intihar etmezdi.
Dün bir yerde gördüm. Adam kaza yapmış, masrafı ödeyemem diyor, kafasına pompalı tüfek ile ateş ediyor. Beyni öteki taraftan çıkıyor. Son cümleniz olayı açıklar nitelikte.

Haklı olup olmaması sana bağlı. Sebebi belki okuldaki bir arkadaşın sebebiyle ödevlerini yapmıyorsun veya alakası yoktur.

Sizin söylediğiniz Türkiye için geçerli. Avrupanın çöp toplayıcısı bile bizden daha mutlu.
Öyle bişey yok genç,her iş zor ve her yerde zor. Okusan da okumasan da zorluklar hep var
Finlandiya gibi sınavlar 16 yaşında başlıyor.Biz 8
Başka ülkelere de bak bazılarında 7 de başlıyor sınavlar. Finlandiya en uç örneklerden biri

Ya böbrek taşıysa.
Çalışmadığım yerden soru geldi.

1615493782675.png

Durumu özetler nitelikte bir fotoğraf bırakayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı