Anneme ne söyleyebilirim?

stenntugra

Centipat
Daha fazla  
Dün kuzenime kız istemeye gittik, bugüne kadar her şey normaldi ve gayet iyi gidiyordu, bugün erkek ve kız tarafı için takım elbise cart curt almaya gittiler, annem bana gelecek misin dahi diye sormadı, gelebilir miyim diye sordum kabul etmedi ve evden çıktı alışverişin başlarında aradı, 'Ben sana sormayı unuttum sen gelecek misin?' diye bir soru sordu, gelirim problem yok dedim babamı aradı babam arabayla beni alacakmış, o da almadı zaten bekledim, 'Ben sizin yanınıza yürüyerek geleyim sorun olur mu yetişir miyim?' diye sordum, gelme biz zaten bitirdik dedi, üstüm hazır bir şekilde oturmuş bekliyorken tekrar aradı, bizim eksikler varmış geliyorsan gel dedi, babam arabayla alamayacağını söyledi yürüdüm gittim orada yoklardı, ben de Damadın en sevdiği kuzenlerinden biriyim o yüzden o benim gelmemi istiyor, ben de zaten kendisini sevdiğim için gitmek istedim, işte yoklardı orada aradım, biz bitirdik yemek yemeye gideceğiz dediler, zar zor yetiştikten sonra yemekler yenildikten sonra eve geldik, tartıştım, kendin söyleyebilirdin diyor ben çağırmadıysam dedi, dedim zaten söyledim kabul etmedin götürmedin de daha ne yapayım, kuzenini ara (damat) onu da aradım zaten o yüzden gelmek istiyorum dedim, en başta gelseydin diyor, bu kadın çıldırtacak beni, ne söylemeliyim, ayıptır söylemesi çok cahilce davranıyor ve bu beni çıldırtıyor, ne yapacağım nasıl başa çıkacağım bu kadınla?

Kuzeninizin güzel günlerinde bence kendinizi biraz tutun. Bu günler geçtikten sonra benzer bir olay yaşarsanız, annenize durumu anlatırsınız. Eğer hala sizi suçlu bulursa yapabileceğiniz bir şey yoktur, çağırılmadığınız yere gitmezsiniz.

Dün kuzenime kız istemeye gittik, bugüne kadar her şey normaldi ve gayet iyi gidiyordu, bugün erkek ve kız tarafı için takım elbise cart curt almaya gittiler, annem bana gelecek misin dahi diye sormadı, gelebilir miyim diye sordum kabul etmedi ve evden çıktı alışverişin başlarında aradı, 'ben sana sormayı unuttum sen gelecek misin?' diye bir soru sordu, gelirim problem yok dedim babamı aradı babam arabayla beni alacakmış, o da almadı zaten bekledim, 'ben sizin yanınıza yürüyerek geleyim sorun olur mu yetişir miyim?' diye sordum, gelme biz zaten bitirdik dedi, üstüm hazır bir şekilde oturmuş bekliyorken tekrar aradı, bizim eksikler varmış geliyorsan gel dedi, babam arabayla alamayacağını söyledi yürüdüm gittim orada yoklardı, ben de damadın en sevdiği kuzenlerinden biriyim o yüzden o benim gelmemi istiyor, ben de zaten kendisini sevdiğim için gitmek istedim, işte yoklardı orada aradım, biz bitirdik yemek yemeye gideceğiz dediler, zar zor yetiştikten sonra yemekler yenildikten sonra eve geldik, tartıştım, kendin söyleyebilirdin diyor ben çağırmadıysam dedi, dedim zaten söyledim kabul etmedin götürmedin de daha ne yapayım, kuzenini ara (damat) onu da aradım zaten o yüzden gelmek istiyorum dedim, en başta gelseydin diyor, bu kadın çıldırtacak beni, ne söylemeliyim, ayıptır söylemesi çok cahilce davranıyor ve bu beni çıldırtıyor, ne yapacağım nasıl başa çıkacağım bu kadınla?

Kanka benimki de aynısı kafayı yedim her şeyde bağırıyor bir şey istiyorum doğum günümde istediğim bir kondisyon makinesi vardı spor salonu çok uzak evden yağ yakayım dedim bağırdı durdu hep kıyafet dolabından 1 tane tshirtü yere düşürdüm bağırdı çağırdı acil işim vardı evde koşa koşa çıkarken halıyı bozmuşum çığlık attı kafayı yedi herhalde dedim akşam babam abilerim gelince normalleşiyor sakinleşiyor sanki sakince beni uyarıyormuş gibi davranıyor sinir olmaya başladım konuşmama kararı aldım vallahi.

Kanka benimki de aynısı kafayı yedim her şeyde bağırıyor bir şey istiyorum doğum günümde istediğim bir kondisyon makinesi vardı spor salonu çok uzak evden yağ yakayım dedim bağırdı durdu hep kıyafet dolabından 1 tane tshirtü yere düşürdüm bağırdı çağırdı acil işim vardı evde koşa koşa çıkarken halıyı bozmuşum çığlık attı kafayı yedi herhalde dedim akşam babam abilerim gelince normalleşiyor sakinleşiyor sanki sakince beni uyarıyormuş gibi davranıyor sinir olmaya başladım konuşmama kararı aldım vallahi.

Mutlu olsun diye yazın çalışıp altın kolye aldım doğum gününde bir de kücümsedi aldığı şeye bak kücücük dedi gittim yemeğe götürdüm abilerimin aldığı şey daha pahalı diye.

Geri
Yukarı