Annemin numarası üzerinden Ingtagram hesabı açınca telefon rehberine mesaj gider mi?

Mistyr

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Instagram hesabı açtım. Annemin telefon numarası ile. Fakat daha sonra numarayı silip 'geçici mail adresi' ekledim. Fakat ana sayfada arkadaş önerileri olarak annemin akrabaları falan çıkıyor hep. Şimdi ben hesap açarken onun numarasını kullandım ya, telefon rehberindeki kişilere de "şu kişi yeni hesap açtı" gibi bir mesaj gider mi?

Instagram hesabı açtım. Annemin telefon numarası ile. Fakat daha sonra numarayı silip 'geçici mail adresi' ekledim. Fakat ana sayfada arkadaş önerileri olarak annemin akrabaları falan çıkıyor hep. Şimdi ben hesap açarken onun numarasını kullandım ya, telefon rehberindeki kişilere de "şu kişi yeni hesap açtı" gibi bir mesaj gider mi?

Eğer kişiler adlı izini kabul edersen gider. İzini reddedersen gitmez.

Hayır İnstagram da gitmiyor. Sadece önerilenler de gözüküyorsunuz annenizin akrabalarına vs. Ama Snapchat üzerinden açarsanız direkt bildirim olarak gidiyor şu kişi katıldı diye.

Bir şeye izin ver ya da vermeme gibi bir şey sormadı ki.

Uygulama sormadı ise; ayarlar / uygulama izinleri / Instagram kişiler izinini bu konumdan ayarlayabilirsin. Eğer izin verirsen kişiler listendekilere Instagram önerilerde senin hesabın çıkar. ( kişiler listendeki "şu" kişi Instagram'da gibi ) eğer izin vermezsen böyle bir şey olmaz.

Geri
Yukarı