Annenizin Değerini Bilin

Kokasi35

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Full-Stack Developer
Merhabalar bu konuyu neden açtığım konusunda en ufak bir fikrim bile yok. Ama bu konuyu açmak ve içimdekileri size anlatmak ve rahatlamak için açıyorum.
Annem benim için herşey. Tabi herkes için de böyledir tabi ki. Annenizin değerini bilin eğer bir gün bu dünyadan göçüp gider ise, çok geç olmuş demektir. Annenizi sevmeniz için size bazı nedenler sayacağım;
1) Sizi karşılıksız ve herşeye rağmen seven tek insandır.
2) Sizi herşeyden göğüsünü gere gere koruyan insandır.
3) Ara sıra '' İyi ki doğurmuşum seni '' diyen insandır.
4) Sokakta veya başka bir yerde düşüp bir yerinizi en küçük çizik dahi bile olsa en çok bu duruma üzülen insandır.
5) Aşçılıkta en yüksek rütbede olan insandır.
6) Evde yemek yok iken size '' Bugün ne yemek yapayım'' diyen insandır.
7) Okulda bir problem olduğu zaman gelen ilk kişi olan insandır.
8) Siz doğduğunuzdan beri seven insandır.
9) Size okula gitmeden önce kahvaltı hazırlayan insandır.
10) Terzi, ütü gibi alanlarda profesör olan insandır.
11) Sizin kıyafetlerinizi ütüleyen, okul harçlığını veren insandır. (Babamda veriyor)
12) Yorgun olduğunuz ve '' uyumak istiyorum'' dediğinizde ''yürü kalk hastahaneye gidiyoruz'' diyen insandır.
13) Küçükken sizi banyo yaptıran insandır.
14) Bazen '' yeter artık kalk şu bilgisayardan'' diyen insandır.
15) Bazen seni kaldırıp bilgisayar başına geçen insandır.
16) Siz bilgisayar oynarken ''hadi ekmek almaya git'' diyen insandır. Eğer siz ''anne ben bilgisayar oynuyorum'' derseniz ''tamam ben ekmek almaya gidiyorum'' diyen insandır. (Ve yine ekmek almaya siz gidersiniz :) )
17) Babanızdan alamadığınız izini annenizden alırsınız.
18) Babanızla tartıştığınız zaman aranızı bulan insandır.
19) Kuaför ve berberden daha tecrübeli olan insandır.
20) Kendisi aç kalsa bile sizi düşünen insandır.
21) Saçınız yağlı olsa bile sizi sevip, öpüp, koklayan tek insandır.
İşte bu saydığım maddeler ve nedenler annenizin size karşı beslediği duygu ve merhamet sevgisidir. Annenizin değerini bilin, hiç olmayan bir anda azrail gelip annenizi alabilir. Ben bu yaşa kadar dedemi, babaannemi, ve amcalarımın 2 tanesini kaybettim. Çok üzücü bir olay. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Bu yazıların hepsini okuduysanız size çok teşekkür ederim.

Evet. İzmir' de oturuyorum. Ürkmez/Gümüldür. Bu arada annem vefat etmedi sadece bir olay sonrası bu yazıyı yazma gereği duydum

Hadis-i Şerif'te bile '' Annenize ve babanız öf bile demeyin'' diye buyurulmuştur. Ve başka bir ayette ise ''Cennet annelerin ayakları altındadır'' diye bahsediliyor.

Geri
Yukarı