Anonfiles'dan bir şey indirmek sakıncalı mı?

asreot4

Hectopat
Merhabalar. Anonfiles'dan bir şey indirmek sakıncalı mı? Siteye VPN kullanmadan girilmiyormuş, bende oyunu oynamayı çok istediğim için Opera VPN'ini açtım ve indirmeye başladım 🙃.Daha sonra neden girilmediğini araştırınca biraz korktum. Site ülkemizde yasaklıymış. Yaptığım sakıncalı bir şey mi? Keşke direkt atlamasaymışım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya.tc gibi klasik bir upload sitesi ama illegal dosyaları da saklıyor, silmiyor. İndirdiğiniz şey sizin sorumluluğunuzda olur, virüs vb. sorunlarla karşılaşırsanız muhatap bulamazsınız.
Ve evet, illegal bi' siteye girdiğiniz için ceza alma durumu olabilir ama daha önce alan görmedim.

"... oyunu oynamayı çok istediğim için ..." derken :D? Korsan oyun indirip daha sonra forumda "bilgisayarıma virüs girdi ühü" diye konu açmazsın umarım, çok gülerim çünkü.

Birazdan bulaşacak virüsler senin yerine buraya konu bile açar.

Dosya.tc gibi klasik bir upload sitesi ama illegal dosyaları da saklıyor, silmiyor. İndirdiğiniz şey sizin sorumluluğunuzda olur, virüs vb. sorunlarla karşılaşırsanız muhatap bulamazsınız.
Ve evet, illegal bi' siteye girdiğiniz için ceza alma durumu olabilir ama daha önce alan görmedim.

"... oyunu oynamayı çok istediğim için ..." derken :D? Korsan oyun indirip daha sonra forumda "bilgisayarıma virüs girdi ühü" diye konu açmazsın umarım, çok gülerim çünkü.
Hayır 😁. Sorumluluğunu aldığım için indirdim zaten. Fakat yasaklı olduğunu bilmiyordum, korktuğum için konu açtım yaşayan vardır diye.

Daha sonra neden girilmediğini araştırınca biraz korktum. Site ülkemizde yasaklıymış. Yaptığım sakıncalı bir şey mi?

Play Store uzerinde uygulamasi bile var, zararli bir icerik olsaydi konulmasina izin verilmezdi.

Soyle bir sorun var ki; farkli kullanicilar tarafindan upload edilen dosyalarin guvenligi analiz edilip ona gore yuklenmesi gibi bir durumu yok.

Indirdiginiz dosyanin icerisinde kotu amacli yazilim bulunabilir, bunun sonucunda sizin dosyayi calistirmadan once Anti-Virus programlariyla tarama yapip ona gore kullanmaniz gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı