Anonim sohbet uygulaması üzerinden dava açılabilir mi?

Leoluistr

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam, birisine sormak istedim ki bu yola başvuracağım. Şimdi ben bir anonim uygulamada bir kız ile konuşuyordum 2-3 ay. Bildiğin arkadaş gibiydik. Instagram vs vermedi. Bende nickten yola çıkarak Instagram'ını buldum. Soy isimleri farklı idi. Sonra Instagram hesabına yazdım o fotoğraftaki kişinin. Fotoğraftaki kişi ben o uygulamayı kullanmadım fotoğraflarım benden izinsiz kullanıyor dedi. Fotoğraftaki kız dava açsa bir sonuca varır mı? Bu arada hesap kapatılmış veya dondurulmuş. Eğer dava açarsa sonuca varırsa cezası ne olur? Ve benim de dava açma hakkım var mı? Sonuçta 2-3 ay beni kandırdı. Ki zaten 200-300 kişiyle konuşmuş. Kısaca anonim uygulamada olsa bulunur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum eğer bir suç işlediysen birçok uygulama gizlilik politikasında belirtiyor bilgilerini herhangi bir yasal işlemde vereceğini. Ondan dolayı kadın haksız yere açtıysa bir şey olmaz bulunur zaten.

Ne çok dava olayı dönüyor bu forumda arkadaş

Arkadaşlar öncelikle selam, birisine sormak istedim ki bu yola başvuracağım. Şimdi ben bir anonim uygulamada bir kız ile konuşuyordum 2-3 ay. Bildiğin arkadaş gibiydik. Instagram vs vermedi. Bende nickten yola çıkarak Instagram'ını buldum. Soy isimleri farklı idi. Sonra Instagram hesabına yazdım o fotoğraftaki kişinin. Fotoğraftaki kişi ben o uygulamayı kullanmadım fotoğraflarım benden izinsiz kullanıyor dedi. Fotoğraftaki kız dava açsa bir sonuca varır mı? Bu arada hesap kapatılmış veya dondurulmuş. Eğer dava açarsa sonuca varırsa cezası ne olur? Ve benim de dava açma hakkım var mı? Sonuçta 2-3 ay beni kandırdı. Ki zaten 200-300 kişiyle konuşmuş. Kısaca anonim uygulamada olsa bulunur mu
Sen şikayet etsende bir şey olacağını sanmam resmin sahibi şikayet ederse ceza alma ihtimali var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı