Anonim yayıncılık nasıldır?

xenia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, geçen gün BKM kitap üzerinden 100 TL ve üzeri alışverişte bazı hediye kitaplar veriyorlardı. Ben de Stefan Zweig'e ait 5 kitaplık kutuyu aldım. Yayınevi Anonim Yayıncılık diye, daha önce duymamıştım. İnternetten baktım lakin çok fazla bilgi bulamadım. İyi midir? Okudunuz mu? Çevirileri vs. kaliteli midir?

1596325649688.png

Sanırsam pek iyi değil.

Özellikle klasiklere merak salınacak ise bilinen yayın evlerinden seçim yapmak çok önemlidir. 3-3.5 senemi kitapçılık sektöründe çalışarak geçirdim. Elinizde İş Bankası Yayınları ile X bir yayın evinin aynı kitabı olunca farkı çok rahat görebiliyorsunuz.

Özellikle klasiklere merak salınacak ise bilinen yayın evlerinden seçim yapmak çok önemlidir. 3-3.5 senemi kitapçılık sektöründe çalışarak geçirdim. Elinizde İş Bankası Yayınları ile X bir yayın evinin aynı kitabı olunca farkı çok rahat görebiliyorsunuz.
Bu konuda çok haklısınız. Kendim alırken belli başlı yayınevleri dışında almıyorum. Stefan Zweig ise okumak istediğim bir yazar. Lakin dediğim gibi bu kitaplar bedavaya geldiği için okuyup okumamak arasında kalmıştım. Artık daha sonra iyi bir yayınevinden alıp okuyacağım. Teşekkürler.

Arkadaşlar, geçen gün BKM kitap üzerinden 100 TL ve üzeri alışverişte bazı hediye kitaplar veriyorlardı. Ben de Stefan Zweig'e ait 5 kitaplık kutuyu aldım. Yayınevi Anonim Yayıncılık diye, daha önce duymamıştım. İnternetten baktım lakin çok fazla bilgi bulamadım. İyi midir? Okudunuz mu? Çevirileri vs. kaliteli midir?

Ben de sipariş ettim aynı şekilde ama sevilmeyen bir yayınmış. Ama daha elime geçmedi acaba siz incelediniz mi?

Klasikleri okumak istiyorsanız mutlaka İş Bankası Yayınlarının Hasan Ali Yücel Klasikleri serisine bakın. Hep çevirileri çok iyi hem de fiyatları çok ucuz. Klasikleri kötü çeviriden okumak insanı kitaplardan komple soğutur mazallah. Ben bir Suç ve Ceza çevirisi görmüştüm, sırf ucuz olsun diye isimleri kısaltmışlar kitabın bazı kısımlarını kafalarına göre kaldırmışlar falan.

Geri
Yukarı