Anonymous Çeviri sosyal medya uygulamalarıma sızıp küfürlü mesaj göndermeye çalıştı

Tehdit veya ilgili kurumun benimle özelden iletişime geçmesi durumu söz konusu değildir. Ancak bahsettiğim olay kesinlikle gerçektir. Söz ettiğim launcher , güvenlik duvarından uyarı verdi ve launcheri yüklemek amacıyla güvenlik duvarını devre dışı bıraktım. Devre dışı bıraktığım günü takiben ise hacklenme olayı tam olarak anlattığım gibi gerçekleşti.

Özür dilememin sebine gelecek olursak, kesinlikle tehdit söz konusu değildir. Kendi şahsi ve vicdani duygularımla ilgili kurumu zan altında bırakmak istemememden kaynaklıdır. Güvenlik duvarını devre dışı bırakarak pek tabii 3. şahısların hedefi haline gelmiş olabilirim. Bu konuyu ilk açma sebebim güvenlik duvarının önemi ve üçüncü parti uygulamaların kullanımına dikkat edilmesiydi.

Hangi şahıs yada şahıslar tarafından hacklendiğimi kesin olarak bilmiyorum. Şüphelendiğimi dile getirdim. Yanlış anlaşılma oluştuysa, ilgili kurumdan tekrardan özür dilerim. Bu konuyla ilgili yapacağım başka bir yorum yoktur.

Not: Başlığı değiştirip kurumun adını çıkarma isteğimi Technopat tarafına ilettim ancak kabul edilmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tehdit veya ilgili kurumun benimle özelden iletişime geçmesi durumu söz konusu değildir. Ancak bahsettiğim olay kesinlikle gerçektir. Söz ettiğim launcher , güvenlik duvarından uyarı verdi ve launcheri yüklemek amacıyla güvenlik duvarını devre dışı bıraktım. Devre dışı bıraktığım günü takiben ise hacklenme olayı tam olarak anlattığım gibi gerçekleşti.

Özür dilememin sebine gelecek olursak, kesinlikle tehdit söz konusu değildir. Kendi şahsi ve vicdani duygularımla ilgili kurumu zan altında bırakmak istemememden kaynaklıdır. Güvenlik duvarını devre dışı bırakarak pek tabii 3. şahısların hedefi haline gelmiş olabilirim. Bu konuyu ilk açma sebebim güvenlik duvarının önemi ve üçüncü parti uygulamaların kullanımına dikkat edilmesiydi.

Hangi şahıs yada şahıslar tarafından hacklendiğimi kesin olarak bilmiyorum. Şüphelendiğimi dile getirdim. Yanlış anlaşılma oluştuysa, ilgili kurumdan tekrardan özür dilerim. Bu konuyla ilgili yapacağım başka bir yorum yoktur.

Not: Başlığı değiştirip kurumun adını çıkarma isteğimi Technopat tarafına ilettim ancak kabul edilmedi.
Sizi hacklediğine dair Kanıtlarınız var mı?

Aga şimdi Launcher'i kurup duvarı kaldırdıktan sonra da hemen hacklenmesi bence çeviri ekibi ile ilgili gözüküyor eğer denildiği gibi ise çünkü duvarı kaldırdıktan sonra hemen oluyorsa yani başka hacker da şey yapmaz herhalde bu çocuk duvarı kaldırsın da hackleyek diye beklemez yine bana dava açılmaması için karalama amacı gütmüyorum :d sadece fikrimi beyan ettim bir de.

@Anonymous Çeviri Telif haklarını hiçe sayıp oyun çevirileri yapan birileri olarak çok yasaya uyumlusunuz :)

@Keksizadam Kardeşim korkmana gerek yok belki yaşı küçük birisin ama TCK Madde 267 şunu der:
Yetkili makamlara ihbar veya şikayette bulunarak ya da basın ve yayın yoluyla, işlemediğini bildiği halde, hakkında soruşturma ve kovuşturma başlatılmasını ya da idari bir yaptırım uygulanmasını sağlamak için bir kimseye hukuka aykırı bir fiil isnat eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Yukarıda kalın olarak yazdığım kısmın ispatlanması ne kadar mümkündür hele ki dediğin gibi bu uygulamayı yükledikten sonra olduysa öyle sanmış olabilirsin. Yani korkacak bir şey yok merak etme.

@Anonymous Çeviri Hangi yasaymış o telif haklarını ihlal ederek çeviri yapan kişi yada kurumları koruyan acaba ? :D Bizde bilelim.

Adamın kendi itiraf ediyor, yalan dedim diye. Diğer mesajları da okuyun.
Hocam arkadaş Anonymous'un süslü yazılarını görüp başına birşey gelmesinden korktuğu için yaptığı hatanın farkına varmış. İtiraf falan etmemiş. Siz düzgün okuyun bence. Konu sahibinin bir işin astı astarını bilmeden suçlamada bulunması yanlış. Ancak anonymous arkadaşında bahsettiği şeyler gerçek dışı :)

@Anonymous Çeviri Hangi yasaymış o telif haklarını ihlal ederek çeviri yapan kişi yada kurumları koruyan acaba ? :D Bizde bilelim.

Hocam arkadaş Anonymous'un süslü yazılarını görüp başına birşey gelmesinden korktuğu için yaptığı hatanın farkına varmış. İtiraf falan etmemiş. Siz düzgün okuyun bence. Konu sahibinin bir işin astı astarını bilmeden suçlamada bulunması yanlış. Ancak anonymous arkadaşında bahsettiği şeyler gerçek dışı :)
Ee iftira atıyor bir firmaya. Senin bir oluşumun olsa böyle sonra biri aynı şeyi yapsa, olayı araştırmadan direk suçlayan biri sana suç atsa ne yaparsın?

Yorumlara bakıyorum da bir kesim kanıtsız suçlamaları doğrudan doğruymuş gibi kabul ediyor.

Konuyu açan kişi hiçbir kanıt sunmamıştır. Dolayısıyla doğrudan yalan kabul edebiliriz.

Başka bir yerden bilgisayarına sızılmış olabileceğine dair de bir kanıt sunmuyor. En ufak kanıt yoksa uydurmadan öteye gidemez.

Bence bu arkadaşın bilgisayarına hiçbir şey olmadı. Bir gün gaza geldi ve dikkat çekmek istedi. Ya da oluşumdan rahatsız olanlardan biri kendisi. Doğrudan saldırmak da istemiş olabilir.

Merhaba,

İlgili şahıs bu süre zarfında bizimle hiçbir şekilde iletişime geçmemiştir. Biz de kendisiyle iletişime geçmedik.

Karalama ve iftiradan dolayı savcılığa verilecek dilekçemizi hazırladık. Yarın da öğle saatlerinde bu dilekçeyi bizzat savcılığa teslim edeceğim. Yukarıda bir arkadaş sormuş neye göre diye, 6102 SKM 55 56 62 maddelere göre dilekçe yazılmıştır.

Sevgiler.

Merhaba,

İlgili şahıs bu süre zarfında bizimle hiçbir şekilde iletişime geçmemiştir. Biz de kendisiyle iletişime geçmedik.

Karalama ve iftiradan dolayı savcılığa verilecek dilekçemizi hazırladık. Yarın da öğle saatlerinde bu dilekçeyi bizzat savcılığa teslim edeceğim. Yukarıda bir arkadaş sormuş neye göre diye, 6102 SKM 55 56 62 maddelere göre dilekçe yazılmıştır.

Sevgiler.
Harbi abartmissiniz sizde. Bunun gibi ilgi manyağı tonlarca çocuk var.

Geri
Yukarı