Anonymous RDR 2 Türkçe yamasını pahalıya mı satiyor?

Sizce pahalı mı?

• Evet

Oy: 74 78,7%
  • Hayır

Oy: 20 21,3%

• Oy verenlerin toplamı
    94
Ülkenin oyun oynayan büyük kesmi genç-öğrenci kesim. Bunu önceki mesajımda da belirtmiştim.
Fiyatı 50 TL veyahut 30 TL gibi bir fiyat yerine, yapsınlar bir 10 TL, 15 TL o zaman daha çok satar. Akıl kârı iş değil. Yaptıkları Game Pass vari sistem alenen ticaret.

Şunu unutmamak gerek; yama 30 TL iken ancak 100 kişi alır. Ama 10 TL, 15 TL gibi bir fiyata indirgendiğinde, yamayı satın alan kişi sayısı belki de 500'ü geçecek. Sayılar farazaki. Ama ucuza talep daha çok olur. Yani erişilebilirlik yüksek olacaktır.
Dediğiniz şeyin aynısını zamanında donanımhaber'de yazmıştım. Birisi bana aynı şeyi Apple Ceo'sunada yaz belki bu mantıkla İphone fiyatları da düşer dedi. :D
Ülkenin oyun oynayan büyük kesmi genç-öğrenci kesim. Bunu önceki mesajımda da belirtmiştim.
Fiyatı 50 TL veyahut 30 TL gibi bir fiyat yerine, yapsınlar bir 10 TL, 15 TL o zaman daha çok satar. Akıl kârı iş değil. Yaptıkları Game Pass vari sistem alenen ticaret.

Şunu unutmamak gerek; yama 30 TL iken ancak 100 kişi alır. Ama 10 TL, 15 TL gibi bir fiyata indirgendiğinde, yamayı satın alan kişi sayısı belki de 500'ü geçecek. Sayılar farazaki. Ama ucuza talep daha çok olur. Yani erişilebilirlik yüksek olacaktır.
Buldum :D.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 58
Türkçe yamanın 50 TL olmasını savunanların oyun fiyatları 450-500 TL olduğunda tek kelime etmeye hakkı yoktur.

Alakasiz yorumlar atmak icin yorum atmayin Allah askina ya. Oyunlarin 300-400 lira olmasi once devletin sucudur, sonra yam yam Turkiye dagiticilarinin. Yamanin fiyatiyla oyun fiyatlarina laf etmemenin alakasi nedir ? İsteyen alir isteyen almaz bu kadar basit. 50 lira olmasini savunan yok. Bir ucret talep etmeleri normal karsilanmali diyoruz fiyatin yuksek oldugu zaten belli ki yamanin fiyati dustu. Hic para odemek istemeyen firsatcilar da ya almasin ingilizce oynasin ya da cok biliyorsa kendisi yapsin yamayi 6 ay boyunca emegini harcasin da ucretsiz versin oynayalim.

Tek kuruş verilmez. Ortada bir hak ihlali var. Geliştiricisinden izin almadan bir yamayı ücretlendirip başkasının ürününden ticari gelir elde ediyorlar. Çok emek var olayı da hikaye. Ücretli mod yapmadan önce geliştirici izni alsalardı, bunu da biz mi söyleyelim? Tavsiyem değil 30TL, 5TL bile vermeyin bu arkadaşlara.

Oyun yaması 30 liradan satılıyor. Bence emek var ya öyle düşünmeyin. Ücretsiz verseler bile uğraşıyorlar o kadar karşılıklarını almayı hak ediyorlar. Adamlar en ince ayrıntısına kadar düzgün çeviri yapıyorlar. Koca Rockstar Türkçe yapmadı oyun satılmayacak diye. Bence fiyat iyi. Hatta imkanınız varsa ekstra destek bile verin.
Twitch'te, çoluk çocukların ailelerinden aldıkları harçlıklarına göz diken koca koca adamların bağış toplaması ne kadar yasal?

Yeni konular

Geri
Yukarı