Antalya Side ne zaman temiz olur?

Troll Face

Hectopat
Arkadaşlar Allah nasip ederse bu yaz Antalya'ya gitmeyi planlıyoruz. Çocukluğumdan beri hep oraya gittik yazları. Otelde kalıyoruz yaklaşık 1 hafta. Ancak gözlemlediğim bir şey oldu. Biz genelde temmuz ve ağustos gibi giderdik. Geçen yaz 20 Haziran'da gittik ve deniz aşırı temizdi. Denizin 2M altı çok net gözüküyordu. Önceden hep yosun falan olurdu ve deniz dibi kirden dolayı gözükmezdi. Haziran ayında bu kadar temiz olmasının bir sebebi var mı? Ayrıca yaz aylarında ne zaman tatile gitmek daha mantıklı olur deniz temizliği açısından?

Side, Kumköy taraflarında denize girdiğiniz yere dikkat etmelisiniz yapacak bir şey yok. Doğası gereği öyle. Kumköy sahilinden girerseniz Alanya tarafında doğru (iskele var görürsünüz) sol tarafı yosunlu veya kayalıklı oluyor. Royal Alhambra tarafından girerseniz su temiz ve güzel oluyor. Zaten daha çok benim dediğim yerler işlek oluyor. Yok ben Side'den gireceğim diyorsanız Melas Resort var o taraflar çok temiz ve favorim.
Ayrıca yaz aylarında ne zaman tatile gitmek daha mantıklı olur deniz temizliği açısından?
Haziran, Temmuz. Ağustos daha az işlek oluyor ve güneş çok bunaltır.

Side, kumköy taraflarında denize girdiğiniz yere dikkat etmelisiniz yapacak bir şey yok. Doğası gereği öyle. Kumköy sahilinden girerseniz Alanya tarafında doğru (iskele var görürsünüz) sol tarafı yosunlu veya kayalıklı oluyor. Royal alhambra tarafından girerseniz su temiz ve güzel oluyor. Zaten daha çok benim dediğim yerler işlek oluyor. Yok ben Side'den gireceğim diyorsanız melas resort var o taraflar çok temiz ve favorim.

Haziran, Temmuz. Ağustos daha az işlek oluyor ve güneş çok bunaltır.

Peki buradan girersek Haziran'ın sonlarına doğru temiz olur mu? Geçen senede burada girmiştik temizdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı