Boomer kuşağı ne zaman yok olur?

Hocam ben sokakta gördüğümüz cahil dayılardan teyzelerden bahsediyorum özellikle anadolu insanından falan.
Bahsettiğin kitlenin "yok olması" gibi bir durum söz konusu değil. Eğitim seviyesini artırırsan insanlar kafasını kaldırıp kendi düşüncelerine sahip olabilir. Eğitim seviyen düşük kalırsa da bu gibi durumlar ortaya çıkar ki "eğitim seviyesi = öğretim" demek değil. Ben bahsettiğiniz kesimi de cahil olarak nitelendiriyorum. Bunlara tamamen karşı olup kendini modern göstermeye çalışan insanları da cahil olarak nitelendiriyorum(ki üniversiteler de cahil dolu). Holiganları da cahil olarak nitelendiriyorum.

Eğitim artmazsa sürekli başa sarıp dururuz. Eğitim artarsa biz olmasak da gelecek nesiller kendini kurtarır zaten.

Bahsettiğin kitlenin "yok olması" gibi bir durum söz konusu değil. Eğitim seviyesini artırırsan insanlar kafasını kaldırıp kendi düşüncelerine sahip olabilir. Eğitim seviyen düşük kalırsa da bu gibi durumlar ortaya çıkar ki "eğitim seviyesi = öğretim" demek değil. Ben bahsettiğiniz kesimi de cahil olarak nitelendiriyorum. Bunlara tamamen karşı olup kendini modern göstermeye çalışan insanları da cahil olarak nitelendiriyorum(ki üniversiteler de cahil dolu). Holiganları da cahil olarak nitelendiriyorum.

Eğitim artmazsa sürekli başa sarıp dururuz. Eğitim artarsa biz olmasak da gelecek nesiller kendini kurtarır zaten.
Akran Zorbalığını uygulayan kesim hakkında neler düşünüyorsunuz peki özellikle okul ortamlarında?

Akran Zorbalığını uygulayan kesim hakkında neler düşünüyorsunuz peki özellikle okul ortamlarında?
Yaşamadığım için bir şey düşünemiyorum. Arka sırada oturan, birkaç arkadaşı olan sessiz öğrenci bendim hep. Zaten öyle insanları çok umursayan bi yapım da yoktu kendimle barışıktım. Biri benimle dalga geçmişse bile gülerdim. Üniversitedeyim hala durum aynı. Hala çok kişi tanımam hala da biri bana bir şey dediğinde gülerim(gerçekten komik buluyorum ve çekinecek bir şey görmüyorum.)

Ha kimi çocuk daha farklı şeyler yaşar ve psikolojisi kaldırmaz vs. oralar benim bilebileceğim bir şey değil maalesef.
Zorbalık yapanlara da henüz çocuk oldukları için bir şey diyemiyorum ama muhtemelen yetiştirilme tarzlarında bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum.
Zaten ne hakkında konuşursak konuşalım her yok eğitime çıkacak.

Kendinizi ne zaman böyle soyutlamayı bırakacaksınız? İlginç yollar deniyorsunuz: LGBT+, kuşaklar... Aynen, daha havalı. "Ben Z(ort) kuşağıyım, insan değilim."

Yaşamadığım için bir şey düşünemiyorum. Arka sırada oturan, birkaç arkadaşı olan sessiz öğrenci bendim hep. Zaten öyle insanları çok umursayan bi yapım da yoktu kendimle barışıktım. Biri benimle dalga geçmişse bile gülerdim. Üniversitedeyim hala durum aynı. Hala çok kişi tanımam hala da biri bana bir şey dediğinde gülerim(gerçekten komik buluyorum ve çekinecek bir şey görmüyorum.)

Ha kimi çocuk daha farklı şeyler yaşar ve psikolojisi kaldırmaz vs. oralar benim bilebileceğim bir şey değil maalesef.
Zorbalık yapanlara da henüz çocuk oldukları için bir şey diyemiyorum ama muhtemelen yetiştirilme tarzlarında bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum.
Zaten ne hakkında konuşursak konuşalım her yok eğitime çıkacak.
Hocam ben 12 yıllık deneyimlerime dayanarak şunu söyleyebilirim önüme gelen sürekli olarak rahatsız ederdi, tecavüz ederdi, tahrik ederdi, yumruk atardı, döverdi, darbederdi, (Darbetme olayına gelecek olursak 2018 yılındaki bir vukuatımda burnum çatladı bunun sonucunda çok ufak eğrildi.) olan bana olmasın diye her seferinde Anneme hakaret edenleri takmazdım bu yüzden mezhebi geniş olarak damgalandım sınıf ortamında (Malum Adalet denen bir şey ortada yok günümüz iktidarının ve malum kişinin ne hale getirdiği ortada.), ve kızlar benimle sürekli olarak dalga geçerlerdi aynısını erkeklerde yaparlardı.

Kızların dalga geçme biçimi:

Bütün bu anlattıklarımın sebebi okulda kaynaştırma adı altında eğitim görmemdi. Önüme gelen bu yüzden engelli olduğumu düşünürdü. En basit örneği ismi önemsiz boş şahsın biri bu durumumdan dolayı bana herkesin içinde banka soysan, çocuklara/kadınlara tecavüz etsen hüküm giymeyeceğimi söyledi. Bende kendisine cevap olarak malum kişiye hakaret etsem hüküm giyer miyim? Diye bir soru sorduğumda ya işine gelmediğinden dolayı sustu ya da korkusundan dolayı soruma cevap verecek yüreği kendinde bulamadı. Aynı zamanda sendeki raporlar bende olsa neler neler yapardım falan diyordu.

Yaşadığım büyük kriz dolu bir vukuat:

Yeni konular

Geri
Yukarı