Antalya valiliği, uzuvları kesilmiş halde kıyıya vuran cesetler hakkında açıklama yaptı

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Organ mafyası diye tahmin ediliyordu ama belirli kaynaklar köpek balığı saldırısı olduğunu iddia ediyor. Alabora olmuş bir tekneden dökülen cesetlermiş. Ya mülteci botu ya da gezmeye çıkan ruslar tahminimce.
Kaynaklarda kıyafetlerin Suriye menşei olduğu yazıyor. Ona bakılırsa kaçak mülteci botu olma ihtimali baya yüksek.
Akdeniz'de köpek balığı nadir görülse de var. Köpekbalıkları genelde avlarını derinlerde arar. İkiye ayrılmış cesetlerin faili de büyük ihtimalle bu köpek balıkları. Hiçbir organ mafyası kurbanını ulu ortaya veya denize atmaz. Hele Akdeniz delil aklamak için hiç mantıklı bir yer değil.

Son düzenleme:
Valilikten yapılan açıklamaya göre "kıyıya vuran 6 cansız bedenden birinin bir süre önce kaybolan M. Ş. E.'ye (Antalya'da 13 gün önce kaybolmuş 18 yaşında bir kız) ait olduğu değerlendirilmektedir. Nihai sonuç adli tıp incelemesi sonucu ortaya çıkacaktır." anladığım diğer 5 ceset batan teknedeki insanlar olsa da bu ceset sanırım bu kayıp olan kıza aitmiş.

Valilikten yapılan açıklamaya göre "kıyıya vuran 6 cansız bedenden birinin bir süre önce kaybolan M. Ş. E.'ye (Antalya'da 13 gün önce kaybolmuş 18 yaşında bir kız) ait olduğu değerlendirilmektedir. Nihai sonuç adli tıp incelemesi sonucu ortaya çıkacaktır." anladığım diğer 5 ceset batan teknedeki insanlar olsa da bu ceset sanırım bu kayıp olan kıza aitmiş.
M.Ş.E Türk mü peki o belli ise biraz tahmin yürütülebilir.

@Coderman128 teknenin batması da bulunan birçok cesedin de göçmen botundaki kişilere, suriyelilere olma ihtimali gayet normal. Bu tür olaylar maalesef bölgede çokça yaşanıyor. Ancak sadece bununla kalsa trajik bir olay denilir geçilirdi. Bu cesetlerin yanında yukarıda bilgisini paylaştığım ancak henüz adli tıpça "evet, bu o kız" diye açıklanmamış olan kızın cesedinin de bu olaylar sırasında sahilde bulunması işte bu gerçekten tuhaf. Belki de bir tesadüf.

@Coderman128 gerçi göçmenlere ait cesetler dahi olsa çok önemli bir hususu unuttum. Bu cesetler parçalanmıştı. Evet, göçmenlere ait ceset dahi olsa ben de daha öncesinden parçalanmış cesetlerin sahile vurmasını duymamıştım. Haklısınız, her yerinden garip bir olay.

@Coderman128 teknenin batması da bulunan birçok cesedin de göçmen botundaki kişilere, suriyelilere olma ihtimali gayet normal. Bu tür olaylar maalesef bölgede çokça yaşanıyor. Ancak sadece bununla kalsa trajik bir olay denilir geçilirdi. Bu cesetlerin yanında yukarıda bilgisini paylaştığım ancak henüz adli tıpça "evet, bu o kız" diye açıklanmamış olan kızın cesedinin de bu olaylar sırasında sahilde bulunması işte bu gerçekten tuhaf. Belki de bir tesadüf.

@Coderman128 gerçi göçmenlere ait cesetler dahi olsa çok önemli bir hususu unuttum. Bu cesetler parçalanmıştı. Evet, göçmenlere ait ceset dahi olsa ben de daha öncesinden parçalanmış cesetlerin sahile vurmasını duymamıştım. Haklısınız, her yerinden garip bir olay.
Ben belden aşağısı olmayan kızın olayını merak ediyorum baya. Organ mafyası diyorlardı ama köpek balığı ihtimali de var.

Geri
Yukarı