Antalyaspor-Fenerbahçe maçındaki ofsayt kararları doğru mu?

Burada Osayi Samuel'in sağ kanada doğru hareketlenmesini engelliyor Antalyaspor'un hücum oyuncusu. Maçı izlediysen görüntülü halinde daha net anlaşılıyor pozisyon. Osayi kanada doğru savunmaya geçecek iken Antalyaspor'lu oyuncunun engeline takılıyor.
Pozisyonun görüntülüsünü de izledim. Fakat engelleme olayı top ayaktan çıktıktan sonra yaşanıyor gibi gördüm. Yanlışım varsa düzeltirseniz memnun olurum.

1672775292728.png

Hocam bunlardan hiçbiri olmuyor ki? Hangisini diyorsunuz anlamadım.

Top ile oynayan veya topa dokunulan ilk temas anı kullanılmalıdır kuralı. Bana kalırsa Osayi Samuel'in koşusunu top ile ilk temas anında kesmiyor. Top ile temas edildikten birkaç saniye sonra Osayi Samuel'in koşusu kesiliyor. Çok değişik bir pozisyon, farklı hakemler farklı kararlar verebilir.

Oyuncu ne topa ne de herhangi bir hareketlenmeye tabi değil bu pozisyonda.

Fenerbahçe'nin iptal edilen golündeki karar doğru.

Flki62zXEAE-a10

Antalyaspor'un sert paylaşımı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kural gereği oyuncuyu engelliyorsa (ki engelliyor) pozisyon ofsayt olur. Rakip oyuncu ofsayt pozisyonunda, her ne kadar topla buluşmasa da topa vurulduğu anda ofsaytta ve Osayi'nin topun olduğu bölgeye gidişini engellediği için ofsayt sayılıyor.

Geçin arkadaşlar geçin. Bu rakip takıma olsa kimin ne diyeceği çok net ortada. Yok burada kural 12, kural 982, 1082 diye laf kalabalığa yapmaya gerek yok. Bu atak gol olunca hiçbiriniz mantıklı iddialar ardında düşünmemiştir bu ofsayttır diye. Düşünse bile Wright'ın ofsaytta olduğunu düşünmemiştir. Bu sözleri bir Galatasaray taraftarı olarak değil Antalyaspor taraftarı olarak yazıyorum.
Her şeyi geçtim güzelim gol gitti. Çivi gibi çaktı söz yerindeyse Fernando...
Ayrıca geçen hafta dahil maçlarda verilen bu değişik kararların verilmesinde katkısı olanlara da yazıklar olsun.

Ülkenin yarısı kuralları, yarısı ofsaytı bilmiyor. Hakem hatalarından sonra gelip boş boş holiganlık yapıp konuşuyor. TFF ne zaman temizlenir, tarafsız ve objektif hale gelirse ve hakemlerde de düzenleme yaparsa işte o zaman gerçekten tiyatro değil de maç izlemeye başlayabiliriz.

Ben bir galatasaraylıyım, çocukluğumdan beri de futbola taparım kaçırdığım önemli maç sayısı yok denecek kadar azdır ama gel gelelim ki ligimiz maalesef vasatın altında bir standartta sahip o yüzden çok da irdelememek lazım ülke de ne temiz ve düzgün kaldı ki futbol sistemimiz de kalsın. İngiltere, Almanya ligi ağırlıklı izliyorum harcadığım vakit bana keyif olarak geri dönüyor. Ayrıca bu kadar mevzudan sonra kim şampiyon olmuş olmamış pek umurumda da değil bence siz de değerli vaktinizi bu vasatizm örneklerine harcamayın.

Geri
Yukarı